Průmyslové váhy a jejich uplatnění v praxi

V průmyslovém segmentu, ať už se jedná o odvětví jako logistika, stavebnictví, nebo doprava, hrají nezastupitelnou roli jednoznačně váhy, které slouží nejen pro přesné měření hmotnosti. Stejně tak se významně podepisují na efektivitě práce a pomáhají dodržovat regulační normy. V následujících řádcích vám představíme různé druhy průmyslových vah, mezi něž patří třeba i váhy silniční, tenzometrické a kolejové.

Silniční váhy pro nákladní vozidla

Silniční, respektive mostové váhy jsou zásadní pro měření hmotnosti nákladních automobilů. Setkáte se s nimi většinou na hranicích, ale i ve skladech nebo výrobních závodech. Silniční váha má vskutku široké uplatnění. 

Všechny takové automobilové váhy se vyrábí z kvalitních ocelových, případně betonových komponentů, přičemž existují v mnoha variantách. Pokud plánujete zakoupit moderní mostní váhy, potom vás nadchne, že už jsou vybaveny digitálními systémy pro rychlý a přesný odběr dat. 

Samozřejmě musíme zmínit i skutečnost, že mostová váha je klíčová pro průmyslovou oblast. Snadno se totiž může sledovat, zda nejsou nákladní vozidla přetížená, protože jinak by to mohlo vést k poškození silnic a dalším nebezpečným situacím. Průmyslová váha navíc slouží pro kontrolu dodržování legislativy týkající se hmotnostních limitů.

Tenzometrické váhy jsou přesné a spolehlivé

Další skupinu tvoří tenzometrické váhy, u nichž se přesouváme od nákladních vozidel k mnohem těžším zařízením, mezi něž patří letadla a vagóny. Tenzometrické váhy jsou natolik specifické, že se vyrábí na míru konkrétním potřebám a požadavkům. 

Pokud jsou ve vašem hledáčku kvalitní kolejové váhy, mostové i tenzometrické váhy, zřejmě hledáte i vhodného dodavatele. Dovolujeme si vám představit společnost TENZONA s dlouholetými zkušenostmi v dané oblasti. Ve svém portfoliu produktů má průmyslové váhy, s nimiž budete mít všechno pod kontrolou.