Jak poznáte rozbitý katalyzátor u auta a jak s ním poté naložit?

Historie katalyzátorů do aut začíná v půlce sedmdesátých let. V té době začala automobilka Cadillac instalovat první prototypy těchto zařízení do svých aut. Netrvalo dlouho a tento vynález postupně ovládl automobilový průmysl po celém světě. Jak poznáte rozbitý kus a jak se ho zbavit?

Co je katalyzátor?

Nejdříve si vysvětlíme, co je katalyzátor. Toto zařízení je součástí výfukového systému a svým tvarem připomíná vypouklou bandasku (takže ho rozhodně nepřehlédnete). Během jízdy zachycuje vzniklé škodliviny a filtruje je do podoby méně škodlivých látek. Katalyzátor může být buď ocelový, nebo keramický.

Jak poznáte poškozený díl? Velmi snadno. Už při samotném startování si povšimnete, že motor naskočí až na několikátý pokus. Během jízdy vypozorujete kolísavý výkon a také ucítíte typický „zápach zkažených vajec“, který se bude líhnout z výfuku.

Spolehlivý výkup

Zpozorovali jste výše popsané problémy? Pak přichází čas na ověřený výkup katalyzátorů. Přece jen se bavíme o dílu plném drahých kovů a zplodin. Přesně proto s ním musí být naloženo správně a ekologicky. A co víc, díky výkupu si můžete vydělat opravdu zajímavou částku.

Mezi nejvyhledávanější odborníky na toto téma patří výkup katalyzátorů Ostrava pod křídly společnosti Northern Spirits s.r.o. Tito pomocníci od vás v mžiku vykoupí katalyzátory, filtry pevných částic i monolity katalyzátorů.

Určitě vás zajímá, na jak velkou finanční kompenzaci máte vlastně nárok. Přesně proto se podívejte na výkup katalyzátorů ceník. Stačí vyplnit několik základních údajů a ihned získáte mnohem jasnější představu.

Nemusíte jezdit do Ostravy. Celý proces výkupu může proběhnout skrz kurýrní služby. Bohatě postačí zabalit poškozený díl, odeslat jej na uvedenou adresu a počkat si na peníze.