Still spouští e-shop a chce být svým zákazníkům co nejblíže

vysokozdvižné vozíky

Koronavirová pandemie poněkud změnila způsob nakupování. I když stále lidé chodí do nákupních center a obchodů, stále více se jich přesouvá do virtuálního prostředí. Mnozí nechtějí riskovat nákazu a raději si nakoupí z pohodlí domova v internetovém obchodě. Toho se chytla také německá společnost Still, která nově spustila svůj vlastní e-shop. Co v něm vše nakoupíte?

Historie firmy Still se začala psát před 100 lety

V letošním roce oslavil německý výrobce manipulační techniky STILL 100 let od svého založení. Bylo to právě v roce 1920, kdy zakladatel firmy Hans Still otevřel svoji první opravnu elektromotorů. Postupně, jak podnik rostl, se začal orientovat i na další elektrotechnické výrobky. Dnes patří společnost Still k předním výrobců manipulační techniky, na jejíž trh vstoupila po druhé světové válce svým elektrickým vozíkem EK 2000. Tím to ovšem neskončilo, protože následoval vysokozdvižný vozík. Už od samého počátku Still využívá dieselektrickou koncepci společně se spalovacím motorem s nízkou spotřebou paliva díky nízkým otáčkám.

V současné době STILL nabízí zakázková logistická řešení po celém světě, a to v podobě vysokozdvižných vozíků, skladové technologie nebo softwarových služeb. Má 70 poboček ve 22 národních společnostech v 51 zemích.

desulfatace

STILL e-shop pro firmy a podnikatele

Možnost nakoupit si manipulační techniku prostřednictvím internetového obchodu je bezesporu vítaným způsobem nakupování. Zvláště v současné době, kdy okolo nás poletují v kapénkách viry covidu-19. Světová pandemie změnila chování zákazníků, kteří nyní více k nákupům využívají internet a STILL e-shop. Navíc se jedná o pohodlný způsob nákupu, což platí také pro průmyslové firmy a obchod, kde se výrobky firmy STILL nejčastěji používají.

Použitá manipulační technika

Koronavirová krize poněkud zamíchala s financemi mnohých podniků, které více než kdy jindy musí obracet každou korunu, než ji investují. V takovém případě se jistě hodí i použitá manipulační technika, která ještě svou službu udělá, přitom její pořízení je finančně výhodné. K dispozici jsou vysokozdvižné vozíky s výsuvným zvedacím zařízením nebo s protizávažím. Některé mají dieselový motor, jiné elektrický. Většinou se jedná o vozíky, jejichž stáří je maximálně pět let.

Desulfatace pomáhá prodloužit životnost baterií

Vysokozdvižné vozíky s elektrickým motorem musejí využívat baterii. Zde dochází k postupné výměně olověných baterií za ekologičtější lithium-iontové. Stále se však setkáváme s manipulační technikou, jež má v sobě baterii pracující na základě olovo. Velmi často se takové baterie potýkají s hromaděním síranu olovnatého v akumulátoru. Vyhnout se mu lze tak, že baterii nabijeme okamžitě po jejím vybitím. Na nic nečekáme.

použitá manipulační technika

Jestliže totiž zůstane akumulátor stát bez nabití, například přes víkend, kdy se ve firmě nepracuje, dochází k tomu, že síran olovnatý v baterii krystalizuje. Pak ovšem vzniká problém s nabíjením, během kterého je o něco složitější rozložit síran olovnatý na jednotlivé složky, takže roztok v akumulátoru se nevrátí na původní hustotu. Hladina nabití klesá, a snižuje se tak výrazně nabití baterie. Postupem času může být úplně nepoužitelná.

Jak tento problém vyřešit? Pomůže desulfatace, během níž dochází k obnovení kapacity akumulátoru pomocí střídavých elektrických impulzů vysokého napětí. Ten rozbíjí vzniklé krystaly na jeho původní složky a životnost baterie se prodlužuje.

Mytí manipulační techniky

Prostředí, ve kterém se vysokozdvižné vozíky pohybují nejčastěji, bývá velmi často prašné. Pracují i venku, kdy prší a je bláto. Jejich vzhled tím pádem utrpí, vozíky jsou plné špíny a určitě nevypadají jako nejlepší vizitka firmy, která si zakládá na své firemní kultuře. Mobilní myčka STILL umožňuje mytí manipulační techniky, a tím zlepšení jejího vzhledu. Zvládne umýt až 25 vozíků za jeden pracovní den.

Sdílet článek