Zakázková kovovýroba pomocí kvalitních strojů

Tlačné kleštiny

Různé obory se jen těžko obejdou bez obrábění kovů. Samozřejmě je praktické i vědět, kde nalézt firmu s odborníky, kteří hravě zvládnou realizovat vaše zakázky na obráběcích strojích. Vybavení stroji předních světových značek jasně hovoří o tom, že zakázková kovovýroba nebude špatně odvedena, protože získáte rychlé zpracování s výbornou kvalitou.

Upnutí materiálu pomocí kleštin

Pro mnohé firmy je důležité základní zázemí k výrobě, bohatý výběr doplňků a příslušenství. Malé i velké provozy se zajímají o pořízení nejrůznějších strojních prvků. Kleštiny a kleštinové upínače se odebírají od prověřených firem s garancí kvalitního zpracování. U kleštin záleží na pevném upnutí nástrojů s válcovou stopkou či tyčového materiálu. Vybrat si musíte správně, aby se materiál nebo nástroj skutečně pevně upnul. Výroba bude takto plynulá, nástroj přesně vedený. Kleštiny se využívají především pro revolverové stroje, automaty, k upínání obrobků na soustruzích, pro jednoúčelové stroje. Podle jejich funkce se rozdělují na tažné a tlačné kleštiny, přičemž druhé zmiňované pouzdro plynule vtlačují, první naopak vtahují do tělesa.

Tipy na kleštinové upínače

Od kleštin očekávejte práci s vysokou přesností. Pochopitelně záleží na dobrém výběru modelu, s čímž vám ochotně poradí odborníci. Upínače se dodávají společně s kleštinami. Například pro kleštiny typu DIN6343 se hodí výrobky Korafix a Quadro. Jedná se o výjimečné produkty využívající materiály s vysokou odolností vůči mechanickému zatížení, které se nabízejí v širokém rozsahu. Ruční upínač SSF dovoluje používat tlačnou kleštinu ve strojním zařízení, a to hlavně u soustruhů klasických typů. Nástroj je ergonomicky uzpůsobený tak, aby byla obsluha stroje snadnější. Nezapomíná ani na maximální přesnost. K dostání jsou v širokém rozsahu.