Zlaté mince lze použít jako investici i dárek

titul

Přijít si na nějakou tu tisícovku navíc rozhodně není marné, zvláště, když váš plat za moc nestojí. Dosáhnout se toho dá hned několika způsoby, nicméně pokud o brigádu nemáte zájem a zároveň vás neláká sázet na různá sportovní utkání, možná by vás mohl oslovit úžasný svět investic.

Hned ze začátku byste se neměli pouštět do nákupu akcií, ale zkusit něco přeci jen trochu stabilnějšího, třeba zlato. Žlutý kov je pro začínající investory jako dělaný.

Proč zrovna zlato?

Jedná se o komoditu, jenž si udržuje stabilní hodnotu, takže v tomto případě žádné velké poklesy nečekejte. Na druhou stranu však ani výrazné navýšení ceny. Rozhodnete-li se pro zlato, musíte být trpěliví a vyčkávat na vhodnou chvíli pro prodej.

Taková přichází obvykle s většími krizemi, kdy zlato skupují hlavně větší hráči, a to za poměrně solidní peníze. Ne vždy je nezbytné čekat až na dobu, kdy se burza hroutí. I mírnější otřesy vám mohou přinést tučný zisk, ovšem pouze v případě, když budete dostatečně bystří a rychle zareagujete. Často stačí pár hodin váhání a potenciální zisk vám proteče mezi prsty.

Jakou formu zvolit?

V případě, že se rozhodnete investovat své peníze do zlata, budete si muset vybrat jednu ze dvou forem – cihličky nebo mince.

Ze začátku bude lepší zvolit si raději mince. Jsou levnější, dají se schovat prakticky kamkoliv a jsou vizuálně mnohem zajímavější. To se může hodit, když zapomenete svému blízkému koupit prezent. Tento druh mincí totiž patří mezi oblíbené dárky pro muže, ženy i děti nejen v lepších společnostech.

Některé typy totiž opravdu mnoho nestojí, a je možné je věnovat víceméně při jakékoliv příležitosti. Je jedno, jestli má oslavenec svátek, narozeniny nebo výročí svatby, zlaté peníze odmítne jen šílenec.

Chcete-li opravdu zabodovat, není problém na minci nechat vyrýt znamení zvěrokruhu, jména, titul nebo cokoliv, co budete považovat za vhodné.