Pojistka na blbost? Životní nutnost!

ERGO pojišťovna

Které pojištění by měli mít uzavřené všichni? Rodiče s dětmi vědí, že jednoznačnou odpovědí je pojištění proti blbosti, protože dětem se stávají často nechtěné nehody. Bohužel některé z nich mohou mít dalekosáhlé následky včetně finančních i pro jejich rodiče. Toto pojištění je však důležité pro každého, nehody se totiž nevyhýbají vůbec nikomu, dětem ani dospělým!

Pojištění občanské odpovědnosti

Proč je pojištění proti blbosti tak důležité? Pojištění občanské odpovědnosti, jak se produkt oficiálně nazývá, řeší újmu nebo škody vzniklé na životě, zdraví nebo majetku při činnosti, která je v občanském životě běžná. Může jít o rozsednuté drahé sluneční brýle v kavárně, nákupním vozíkem rozbitý spotřebič v hypermarketu nebo politý notebook mátovým čajem na terase v restauraci. Rozhodně se tak nejedná jen o škody, které způsobují děti při hře míčem nebo při dovádění na ulici. 

Při zranění jde o miliony

Jsou však události, při kterých mohou škody za újmu vystoupat do neskutečných částek. Jedná se o případy, kdy dojde ke zranění druhé osoby při rekreačním sportu v zahraničí, například při lyžování na alpské sjezdovce. Zlomená noha s následnou rekonvalescencí na zahraniční klinice může přijít draho a účet může být vysoký, přitom k těmto nehodám dochází poměrně často. Pojistka je pak jedinou šancí, jak vysoký účet za zranění druhé osoby uhradit. Z toho důvodu nabízí ERGO pojišťovna pojistku proti blbosti ve čtyřech variantách s maximální pojistnou částkou od 3 do 10 milionů korun.

pojištění proti blbosti

Bez spoluúčasti pro všechny členy domácnosti

Pojistka se navíc sjednává vždy bez spoluúčasti, vztahuje se na všechny členy domácnosti včetně domácích zvířat kromě psů, koní a hospodářských zvířat. Čtyřnohého parťáka lze ale připojistit zvlášť. Pojištění má celosvětovou platnost, platí proto na letní dovolené u moře i jednodenní lyžovačce na německé sjezdovce. Samozřejmě nesmí dojít ke škodě úmyslně nebo pod vlivem alkoholového opojení, po požití omamných nebo psychotropních látek.

Sdílet článek