Zdravotní obuv Santé pro kvalitní obouvání

zdravotní obuv Santé

Po náročném pracovní dni jste přišli domů a museli jste si na chvíli sednout a odpočinout, protože bolest v zádech je opravdu hodně silná. Čím to tak může být? Jistě, sedavé zaměstnání ke zdraví dvakrát nepřidá, to je pravda. Strnulá krční páteř trpí, když hodiny vysedáváte před počítačem. Jenže doba je taková, že počítače patří k běžnému vybavení nejen kanceláří. Jak z toho ven? Možná by vám prospělo kvalitní obutí.

Když vás bolí nejen nohy

Pokud celý den chodíte v nevhodné obuvi, brzy do poznáte na stavu svých nohou, ale také zad. Bolesti na sebe nenechají dlouho čekat. V nekvalitním obutí trpí vaše lýtkové svaly i klouby. Proto vždy pečlivě volte, co budete nosit. Je to také důležité v případě, kdy se v práci přezouváte.

Vybírat byste měli raději zdravotní přezůvky, které jsou navržené tak, aby šetřily vaše nohy. Mezi kvalitní výrobky je možné také zařadit obuv Santé, která je navržená tak, aby respektovala pravidla zdravého obouvání.

Na co dát pozor při výběru kvalitní obuvi?

Abyste se v botě cítili opravdu dobře, měl by její vnitřní tvar co nejvíce odpovídat přirozenému tvaru vašeho chodidla. V prstové části je nutná dokonalá ohebnost obuvi a podpatek by měl být veliký tak akorát. Na příliš vysokém podpatku trpí vaše nožní klenba, vznikají různé otlaky a vady chodidel jako například nepříjemně vbočený palec.

Ani výběr materiálu obuvi neponechejte náhodě

Pokud máte v obuvi vydržet dlouhé hodiny bez úhony, měl by materiál boty být co nejpříjemnější. Toto ve většině případů splňuje přírodní materiál, jakým je pravá kůže. Boty z koženky či umělé hmoty sice nemění tvar během nošení, to je ale jejich jediná přednost, která ani výhodou být nemusí. Svršek boty by se měl chodidlu přizpůsobit, navíc umělá hmota je neprodyšná. Obuv Santé z přírodních materiálů se příjemně nosí a její koupí chybu rozhodně neuděláte.

Sdílet článek