Užijte si Vánoce a Silvestr v českých lázních, v nichž si odpočinete od shonu běžných dní

Štědrý večer již stojí za dveřmi. Děti se ho určitě nemohou dočkat, protože jsou zvědavé, co jim Ježíšek přinese pod stromeček. Splní se jim jejich přání, nebo najdou samé měkké dárky, jež nevěští většinou nic atraktivního? Zatímco vánoční svátky většina z nás tráví s rodinou, oslavu Silvestra si klidně umíte představit někde mimo domov. Co si třeba letos zajet do lázní?

Lázeňské prostředí nabízí klid a pohodu

Lázně se obvykle nacházejí v příjemném prostředí, kde je dostatek příležitostí k pohodovým procházkám po okolí. Nechybí ani kulturní vyžití v podobě hudebních koncertů. A samozřejmostí jsou léčebné procedury, jako jsou masáže, zábaly a koupele, které přispějí k obnově psychických a fyzických sil. Dopřejete si silvestrovský pobyt v některých českých lázních, který vás nabije pozitivní energií.

Lázně Luhačovice vás budou hýčkat

Nedaleko krajského města Zlína se obklopené lesy nacházejí lázně Luhačovice, které patří k největším na Moravě. Nejčastěji se sem jezdí léčit lidé trpící obezitou, problémy s trávením či nemocemi dýchacího ústrojí. K dispozici je tu hned šest pramenů, z nichž nejznámější je Vincentka na zdejší kolonádě. Lze ji užívat preventivně třeba k dodání denní dávky jódu, výborná je hlasivky i proti překyselení žaludku. 

Součástí lázeňské péče jsou také procházky, které člověka nabudí pozitivní energií. Vydat se tu můžete pěšky do Pozlovic, kde byla ve 30. letech minulého století vybudována přehrada, jež slouží ke snížení povodňových průtoků a v létě k rybaření i koupání.

Lázně Ostrožská Nová Ves

V jihozápadní části Zlínského kraje, v samém srdci Moravského Slovácka najdete lázně Ostrožská Nová Ves, které mají stoletou tradici. Nabízejí komplexní služby pod jednou střechou. Léčba je zaměřena zejména na kožní problémy, pohybové, oběhové a neurologické onemocnění. Zdejší pobyt si užití nejen senioři, ale i aktivní rodiny s dětmi.