Ubytování v malebném městě Mikulov s dominantou zámku

Chaty Mikulov

Okouzlující město Mikulov leží v jižním okraji Pálavských vrchů a na zdejším skalnatém ostrohu stojí zámek, který můžete spatřit z velké dálky. Turisté sem přijíždějí obdivovat četné historické památky a také míří do oblíbených přírodních rezervací. 

Víno a zámek v Mikulově

Když se vydáte do Mikulova, jistě si ihned uvědomíte, že jde o významné středisko vinařství zdejšího kraje. Říká se, že město poznáte snadno podle zraku, sluchu i chuti. Ubytování Mikulov je často k sehnání v blízkosti vinných sklepů, kde můžete ochutnávat úrodu lahodných vín. Kromě vína lidé poznávají přírodní krásy, vinařské stezky, vinice a oddávají se sportovním a kulturním aktivitám. Zámecký vrch je skalní útes, na kterém se tyčí barokní stavba zámku s expozicí muzea Mikulov. Původně tady stál kamenný románský hrad z doby Přemyslovců. Posléze připadl Lichtenštejnům a získal gotickou podobu, což dokládá i dochovaná válcová věž s břitem. Přestavba na renesanční zámek odstartovala v 16. století, v roce 1719 však vyhořel a poté ještě jednou v roce 1945. Obnova s barokním nádechem se uskutečnila v padesátých letech 20. století. Nyní je k dispozici několik prohlídkových okruhů, například o historii, do zámecké knihovny, sklepa s obřím sudem nebo do kaple.

Prohlídka jeskyně a poutního místa

V okolí města najdete mnoho zajímavostí, které nesmíte vynechat. Chaty Mikulov jsou vám k dispozici třeba jen na víkend, abyste nemuseli spěchat hned domů. Jeskyně Na Turoldu se nachází v bývalém lomu a zavede vás k ní naučná stezka. Můžete si všimnout vzácných hornin pod širým nebem. V jeskyni si užijete zdolávání stovek schodů a projdete se členitými chodbami, síněmi a dómy. Sedm pater v jeskyni odkryje jedinečnou výzdobu. Poutním místem je známý Svatý kopeček z jurského vápence. Na vrchu byly postaveny církevní objekty: zvonice, kaple Božího hrobu a kostel sv. Šebestiana.