Z vyjížďky v pohodě domů. Jak se na motorku vybavit?

moto bunda

Výlet na motorce je synonymem pro pohodu a radost. Užít si volný den, nabrat novou energii, mít se fajn. Někdy se ale může stát něco, s čím nepočítáte. Co je dobré mít s sebou? 

Bezpečnost na prvním místě

Výlet často vybízí k tomu, abychom byli méně ostražití pro případ nehody. Přitom je třeba si stále připomínat, že moto bunda a kalhoty jsou to jediné, co vás chrání v případě nárazu. Kvalitní helma, chrániče, moto rukavice a dobré boty jsou proto základ. I na malé vzdálenosti „kolem komína“ byste si neměli zapomínat obléknout všechny bezpečnostní prvky. 

Oblečení, boty, chrániče a helmu tedy máme. Co dalšího budeme potřebovat? 

Povinná výbava

Mezi povinnou výbavu každého motocyklisty se řadí lékárnička na motorku, která má v pořádku dobu expirace všech součástí. Lékárničku vám může zkontrolovat i běžná policejní silniční kontrola a za nesplnění podmínek můžete dostat pokutu. Proto s sebou vždy platnou lékárničku mějte. 

Dále se hodí si přibalit i léčiva, která běžně užíváte. Zejména při delším výletu se mohou opravdu hodit. Do zavazadla byste si měli přibalit také tlumicí přípravek po poštípání hmyzem. Přípravek proti alergické reakci může být velmi užitečný nejen pro vás, ale také vašeho spolujezdce. 

Samozřejmostí by měla být i desinfekce a léky proti bolesti, které neovlivňují schopnost řídit motorová vozidla. Jelikož budete hodně zatěžovat i oči, zklidňující přípravek pro oči je vždy vítanou součástí vaší výbavy. 

Opravujeme

Někdy se stane, že budeme potřebovat na motorce něco opravit. Multifunkční nářadí nám skvěle poslouží. Na výlet si přibalte také náhradní pojistky a žárovky. V případě drobného defektu oceníte sprej nebo sadu na opravu pneumatiky. 

Na výlet si vždy vezměte i prvky, se kterými si hravě poradíte s opravou motorky i během večerních hodin. Základem je čelovka, reflexní vesta a výstražný trojúhelník jsou prvky, které také nesmí chybět.