Antigenní testy pomáhají rychle zjistit, jestli jsme či nejsme nakaženi koronavirem

Antigenní testy

Výsledek antigenního testu sice není 100%, nic to však nemění na tom, že by se bez pomoci těchto testů koronavirus v populaci šířil mnohem více. Antigenní testy, označovány jako RAT, detekují virové bílkoviny. Nejvyšší koncentrace bílkovin bývají u nakažených, kteří se nachází ve fázi, kdy nejvíce šíří koronavirus. Jejich zachycení pomáhá omezovat šíření viru a spolu s karanténními opatřeními jsou cestou, jak snížit výskyt viru v populaci a ochránit ohrožené skupiny.

Testujte se!

Koronavirus je tady s námi již dlouho. I když se podle odborníků brzy stane běžným virovým onemocněním, neznamená to, že by nás neohrožoval. Antigenní testy se nejspíš stanou již trvalou součástí našich životů. Podobně jako roušky a dost možná i pravidelné očkování. Vždy se najdou ohrožené skupiny obyvatel a budou tady i nepříjemné dlouhotrvající následky onemocnění (například tzv. dlouhý covid). Pro každého je lepší se onemocnění bránit než se mu zbytečně vystavovat. Odborníci pokládají covid-19 za spouštěč diabetu 1. typu, stejně tak je možné, že se po covidu objeví vlna onemocnění Parkinsonovou nemocí. Existují indicie, které jasně říkají, že následky onemocnění koronavirem pro organismus, dokonce pro ten doposavad zdravý, nemusí být nijak příjemné.

Antigenní testy jsou levné a užitečné

I v současnosti, kdy se šíří sice mírnější, ale nakažlivější varianta, omikron, jsou antigenní testy obrovským pomocníkem. Testuje se jimi ve školách, v institucích i ve firmách. Testování je rychlé. Samotný test netrvá déle než jednu či dvě minuty, do půl hodiny bývají známé i výsledky testu. Proškolený personál provádějící testy nemusí mít příliš vysokou kvalifikaci. Metoda je levná a méně zatěžuje státní pokladnu, firmy i soukromé osoby než RT-PCR testy.

Testování nebolí

Antigenních testů se nemusíte obávat. Jsou bezbolestné, pouze minimálně diskomfortní. Nejčastěji se testování provádí výtěrem z nosu. Výsledek bývá správný na 81 až 98 % podle typu použitého testu. Jestliže vás test vyhodnotí jako nakaženého, existuje skutečně vysoká pravděpodobnost covidové nákazy. Výsledek testu lze potvrdit PCR testem.

Kam pro levné testy?

Sháníte antigenní testy do firmy pro testování zaměstnanců, nebo domů pro osobní testování? Levné testy nabízí Dialekarna.cz. Jde o kvalitní a schválené produkty vhodné pro zachycení nákazy koronavirem.

Do Dialekarna.cz nejen pro testy. Objednejte si i respirátory

V Dialekarna.cz na jednom místě zakoupíte rovněž další účinné ochranné prostředky proti covid-19. Dezinfekci, ochranné rukavice i respirátory FFP2. Firma prodává respirátory českého výrobce GOOD MASK. Jde o jedny ze zcela nejlepších produktů na trhu. Byly přizpůsobeny evropské a české fyziognomii a nemáme s nimi problém jako s dost často menšími asijskými respirátory. Jedná se o dvouvrstvé ochranné prostředky se dvěma aktivními vrstvami. Nejsou přidávány žádné zbytečné vrstvy navíc, což bývá často pouze marketingovým trikem. V GOOD MASK respirátorech se proto mnohem lépe dýchá a prodýchají je i lidé s dýchacími a plicními problémy či starší lidé. Snadněji v nich vydržíte, i když potřebujete respirátor během celého dne. Respirátory se šetrně chovají též k pokožce. Nezpůsobují akné ani jiné kožní problémy, jak se tomu děje u neprodyšných modelů.

Respirátory od GOOD MASK, které Dialekarna.cz prodává, si lze navíc pořídit nejen v bílé barvě. Vybrat si můžete černé a béžové, několik odstínů modré, žluté, oranžové, růžové či zelené.

Chraňte se před nepříjemným a nebezpečným onemocněním covid-19

Už máte všeho plné zuby a polevujete v bezpečném chování? Nedělejte to. Stále dbejte o zvýšenou hygienu rukou i rozestupy. Noste respirátory a včas je vždy měňte. Taktéž se testujte, abyste nenakazili své blízké a okolí. Děláte to pro sebe i svoji rodinu.