Triky a tipy pro krásné nehty. Pyšněte se dokonalýma rukama

Rasy anti-age

Získat patřičné sebevědomí je někdy poměrně těžké. Přece jenom má na něj vliv mnoho faktorů, jedním z nich jsou i nehty. Člověk si říká, že jsou to jenom nehty, ale pokud nevypadají jako ze škatulky, jsou polámané a každý jinak dlouhý, umí to s námi pořádně zacloumat. Proto je nejlepší o ně řádně pečovat. 

Začněte užívat kolagen

To nejdůležitější, co můžete pro své nehty udělat, je užívat kolagenové doplňky stravy. Kolagenem se rozumí ve vodě nerozpustná bílkovina, která se bohužel z lidského těla začíná po pětadvacátém roce života vytrácet. Jelikož má její úbytek negativní vliv nejen na stav pokožky a pleti, ale také na stav našich vlasů a nehtů, měli bychom ho zakomponovat do svého dne. 

Rasy anti-age je trefa do černého. Snadno se vstřebává, hravě se rozpouští, navíc nehtům, vlasům i kůži velmi pomáhá. 

O své nehty pečujte

Kvalita nehtů se odvíjí i od péče o ně, nejen od množství kolagenu v těle. Mnohé ženy je zanedbávají, což poté vede k příliš širokému nehtovému lůžku a chlapskému dojmu. V ideálním případě je zapotřebí své nehty brát na manikúru. Manikérky si dokážou poradit s jakkoli nehezky a nezdravě vypadajícími nehty. Pokud se však chcete o své ruce starat v pohodlí domova, zvolte správný tvar. Nehet je lepší vytvarovat do kulata, ale najdou se ženy, které tento tvar zrovna nebere. 

Při nanášení laku aplikujte rovnou dvě vrstvy. Je to lepší než nanášet pouze jednu. Obě vrstvy by však měly být tenké, aby lak dlouho vydržel, a naopak se neměl tendenci odchlipovat. 

Pokud se vám stane, že se při nanášení laku zajede i mimo linii nehtu, chyby okamžitě opravte. Pomyslnou pomocnou ruku podávají vatové tyčinky, které jsou namočené v odlakovači.

Rukavice vždy u sebe

Pokud jste se rozhodli pouklízet celý dům, vaším nejlepším přítelem budou rukavice. Nejen, že si ochráníte svou manikúru, ale kromě jiného i ochráníte nehty jako takové před negativním působením chemických přípravků.

Sdílet článek