Zařizujete obývací pokoj? Vyhněte se typickým chybám

rozkládací pohovka

Obývací pokoj je srdcem celého domu. I když se říká, že je to spíše kuchyně, jelikož se zde vaří jídlo a to následně prochází žaludkem, je to skutečně obývák, který lze za srdce domu označit. Přece jenom mluvíme o místnosti, kde se schází nejen celá rodina, ale také všichni hosté. Kde trávíme volné chvíle a kde zkrátka jen odpočíváme, pokud je toho v práci na nás příliš mnoho. Abyste se zde cítili příjemně, je důležité si svůj obývací pokoj zařídit tak, jak se sluší a patří. Vyhněte se chybám, které mu ubírají na útulnosti. 

Co nejméně úložných prostorů

I když se říká, že úložné prostory jsou v domácnosti nepostradatelné, do obývacího pokoje nepatří. Proto si místo klasické pohovky s šuplíkem vespod pořiďte rozkládací pohovku, která pod sebou ukrývá maximálně matraci vhodnou k přespání. 

Žádný obývací pokoj by neměl být skladištěm. Pokud se vám toho doma příliš mnoho hromadí, je načase vše roztřídit a vyhodit nepotřebné. Případně věci, které nepoužíváte darujte ostatním a udělejte jim tím radost. 

Mnoho nábytku škodí

Sice v obývacím pokoji potřebujete mít dostatek prostoru a místa pro hosty, kteří k vám přijdou na návštěvu, ovšem nábytku by nemělo být až příliš mnoho. Zejména pokud žijete v menší bytové jednotce se vám pod tíhou velkého množství nábytku může nemovitost rapidně cvrknout. 

Při výběru například velký konferenční stolek vyměňte za stohovatelné menší, případně menší alternativy rozmístěte vkusně po pokoji. Místo křesla zvolte skladnější taburet nebo sedací vak a s lampami to příliš nepřehánějte.

Žádné květiny na okenním parapetu

Mnoho lidí má tendenci ukládat na okenní parapet všechny květiny, které se doma nachází, ale to je chyba. Brání totiž v průchodu světla, které vám může opticky zvětšit interiér. Co se týče pokojových rostlin jako takových, místo palem upřednostněte menší, kompaktní sukulenty, které soustředíte na jedno místo.

Sdílet článek