Ložnice pro skutečný odpočinek. Co by v ní nemělo chybět?

kvalitní matrace

Kvalitní spánek je pro nás nezbytný. Spíme až třetinu svého života. Odpočinek potřebujeme pro regeneraci celého organismu, mnohdy nám dokáže pomoci i od bolestí. Jak by měla vypadat ložnice, abyste si v ní dokonale odpočinuli?

Naprostý základ

I když bude vaše ložnice dokonale stylová, rozhodně se kvalitního odpočinku nedočkáte, pokud budete ležet na nekvalitní podložce. Matrace je proto základem dobrého odpočinku. Dobrá, kvalitní matrace by měla nabízet několik zón, které se přesně přizpůsobí tvaru vašeho těla i potřebám opory, které máte při různých polohách při spánku. Moderní pružinové matrace nabízejí dokonalý komfort, dobrou trefou jsou i matrace zdravotní nebo pěnové. Po dobrém spánku se dokonce zbavíte například bolesti zad. 

Čistý vzduch

Přejete si usnout, ale pro nevhodnou teplotu a vzduch v místnosti se vám to nedaří? Čistý vzduch nám umožňuje usnout mnohem rychleji, než když jsme v přetopené místnosti s vydýchaným vzduchem. Před tím, než se jdete koupat, si místnost dobře vyvětrejte. Pokud se pohybujete v místě, kde je znečištěné ovzduší, vzduch filtrujte pomocí čističky. Zakládejte si na tom, aby bylo po celou dobu spánku v místnosti dost čistého vzduchu. 

Budiž klid

Abychom dobře spali, potřebuje naše tělo relativní klid. Špunty do uší vám pomohou v případě, že spíte po noční a čelíte tak dennímu ruchu místa bydliště. Dobré je také místnost zatemnit a vyvarovat se blikajícím světlům z venku. A ještě jednu věc by to chtělo před spánkem zklidnit, a tou je naše mysl. Zkuste odpoutat pozornost a cíleně si představovat klidné a nudné scenérie, které jsou vám příjemné. Přeneste se na horskou louku, na písčitou pláž, nebo třeba k táboráku a ve své mysli pozorujte klidné detaily výjevu, který nemá žádný děj.

Spánek je esencí úspěšného dne. Dopřejte si skutečně kvalitní odpočinek každý den.

Sdílet článek