Tlumiče hluku v mnoha variantách

Tlumiče hluku

Na příliš hlučné prostředí se nelze jen tak vybodnout, protože zákony ukládají podnikatelům zajistit bezpečný provoz s danou maximální hlučností. Ke snížení si dopomůžete vhodnou volbou tlumičů hluku.

Skutečný údaj o hlučnosti

Než se pustíte do hledání zajímavého řešení pro odhlučnění, zjistěte si, jak na tom vaše provozy skutečně jsou. Jak hodně převyšujete stanovené limity a následně řešte efektivní snížení. Samotné měření si nechte provést odborně, aby se využila nejmodernější technika a posudek vyšel s maximální přesností. Hodnoty se ovlivňují mnohými faktory, kam například patří druhy provozu, využívané technologie, velikosti provozoven, vzdálenosti od obytných zón a mnohé jiné.

Tlumiče hluku v kvalitním provedení

Jakmile dobře vyberete tlumiče hluku, získáte jistotu, že skutečně došlo k požadované změně k lepšímu. Namontování probíhá především u vzduchotechniky, parovodů, ventilátorů a spalinovodů. Mezi používanými druhy naleznete jádrové, buňkové, kulisové a jiné. U jádrového se vsadilo na dva soustředné válce vyplněné protihlukovou izolací. Absorpční hmota vyplňuje perforovaný vnitřní plášť. Montáž usnadňují nástavce na koncích a výbornou těsnost zajistí nástavec opatřený kvalitním gumovým těsněním. Za přijatelnou cenu rozhodně získáte garanci kvalitního provedení během dlouhodobého účinku. Vyžaduje se pouze minimální údržba. Vzhled budov se nijak nekomplikuje.

Někde se neobejdou bez používání větších průmyslových zařízení, například čerpadel, agregátů, obráběcích strojů, transformátorů, kompresorů. V těchto případech přichází na řadu protihlukové stěny a kryty. Nebojte se řešit nepříjemnosti s hlukem, nezáleží na prostředí ani provozu. Vše se vyřeší pomocí speciálních materiálů a odborné techniky. Existuje poradenská činnost, kde lze konzultovat vše týkající se akustické oblasti.

Sdílet článek