Na digitální tachografy se lze spolehnout

digitální tachografy

I v malé krabičce lze ukrývat velmi důležité funkce. Jako příklad poslouží digitální tachografy, které patří k nutné výbavě nákladních vozidel nad 3,5 tuny. Během cesty umí zaznamenat údaje, které posléze slouží pro kontrolu času řízení automobilu řidiči. Rovněž se tímto způsobem zjistí rychlost během případné nehody.

Tachografy se špičkovou technologií

Ověřené a testované součásti, vyhovění nařízením, vysoká spolehlivost či možnost přepínání za pomoci jediného tlačítka – to je několik vlastností tachografu nové éry. Digitální tachografy DTCO 3.0 umí zaznamenat až osm CAN zpráv. K dalším jejich hlavním přednostem patří zaznamenání až čtyř dodatečných parametrů automobilu, které aktivuje či naopak deaktivuje sám řidič. Díky smartphonu lze provádět vzdálenou kontrolu DTCO. VDO Counter v rozšířené verzi plní funkci řidičova asistenta. Řidič se tak dozví vše potřebné o přestávkách a momentálních časech řízení. Ohlásí také, jak dlouho bude trvat příští minimální přestávka, přičemž se zahrnují i vlaky a trajekty. Rovněž potěší i rychlejší stahování dat až o třicet procent.

Palubní přístroje s připojením ke klasickým snímačům

Palubní přístroje VDO vás oslní moderní podobou, ale i schopností připojit klasický analogový snímač, aby se zaznamenávaly rychlosti, teploty, otáčky, stav paliva, tlak a další údaje. Dají se rovněž připojit ke sběrnici CAN SAE J1939. Na žádném z přístrojů nechybí varovná kontrolka, kde se nastaví požadovaná hodnota pro indikování. K přednostem patří barevné podsvícení a jeho intenzita. K dispozici je hned několik barev – modrá, zelená, bílá, červená, žlutá a oranžová. Jednotlivé série se od sebe odlišují svými vlastnostmi. Některé vynikají vysokým rozsahem provozních teplot, jiné se chlubí speciálním zvětšovacím sklem pro lepší čitelnost nebo naprostou spolehlivostí.

Sdílet článek