Test: nejlepší letní pneumatiky

letní pneu

Co byste řekli, že je na autě nejdůležitější? Ano, jistě. Jedna odpověď nestačí, protože těch důležitých věcí je pochopitelně více. Aby byla vaše jízda bezpečná, je třeba mít například i kvalitní letní pneumatiky, jejichž prostřednictvím se automobil přesouvá z místa na místo. A řekněme si na rovinu, že pneumatiky se sjetým dezénem příliš bezpečné nejsou.

Co je základní vlastností letních pneumatik?

Letní gumy mají větší počet drážek, které odvádějí vodu a jsou více přilnavé k mokrému povrchu. Auto s letními pneumatikami je lépe ovladatelné a jeho brzdná dráha je kratší. Správně zvolené pneumatiky zlepšují jízdní vlastnosti, nejsou tolik hlučné jako ty zimní, čímž si jízdu ve svém automobilu více vychutnáte. Zároveň mají kladný vliv na snižování emise spalin a výfukových plynů. To všechno jsou pozitiva, která hovoří pro to, abychom ve správný čas přezuli ze zimních na letní pneumatiky.

Letní pneumatiky Continental PremiumContact™ 6

Bude-li si vybírat nové letní pneu pro svůj vůz, pravděpodobně si podrobně přečtete informace o nich uvedené v nejrůznějších testech pneumatik. Pojďme se společně podívat na novinku mezi pneumatikami – letní pneu Continental PremiumContact™ 6. Mají nový design makro-bloků, který umožňuje sportovní styl jízdy v každém autě – hlavně tedy lepší handling. Výborně brzdí na mokru a  kilometrový výkon je vyšší více než o 15 %. Dezén pneumatik je tichý s vyšší tuhostí. Pneumatiky velmi citlivě reagují na pohyb volantu a perfektně drží směr jízdy. Pneumatiky Continental PremiumContact™ 6 jsou předurčeny k tomu, aby se staly stálicí na trhu.

Jak jezdit v létě

Ať už dáte přednost pneumatikám od firmy Barum Continental, nebo jiným značkám, mějte na paměti bezpečnou jízdu v létě. Jezděte vždy s časovou rezervou, ať na silnici zbytečně nepospícháte. Dávejte pozor na zvýšený počet cyklistů a pěších, které na silnicích můžete potkat. A dodržujte pitný režim.

Sdílet článek