Rizika podnikání eliminujete pojištěním faktur

platební morálka

Bolavým místem řady firem i drobných živnostníků jsou neuhrazené faktury po splatnosti, které evidují ve svém účetnictví. Velmi často tento problém vede také k druhotné platební neschopnosti, a podnikatelé se tak dostávají do problémů, jež si sami nezavinili, které ovšem jsou rizikem podnikání. Jak z toho ven? Možným řešením je pojištění faktur.

Jak funguje pojištění faktur?

Vymáhat nedobytnou pohledávku bývá občas nadlidský úkon – i kvůli právní komplikovanosti toto neřeší až 10 % podnikatelů. Je to poměrně vysoké číslo a možná, že by mohlo být i menší, pokud by využili nový finanční produkt, který je zaštítěný společnostmi INSIA, ČSOB Pojišťovnou a ČSOB bankou. Jedná se o pojištění faktur, kdy bez složitého papírování plně on-line si podnikatel pojistí právě ty faktury od odběratelů, které potřebuje. Jak to všechno funguje? Velmi jednoduše. Pojištění faktur si sjednáte prostřednictvím internetových stránek a kromě vlastního pojištění proti nezaplacení získáte také to, že se pojistitel navíc aktivně postará i o upomínání neplatících odběratelů už po 7 dnech prodlení a pořídí k tomuto podrobnou dokumentaci.

Které faktury lze pojistit?

Pojištění faktur vyřídíte velmi jednoduše on-line a hlavně rychle – stačí pět minut vašeho času a máte hotovo. Pojistit můžete fakturu za zboží nebo služby splatnou za 1 až 90 dní, které jsou od odběratelů s IČ z České nebo Slovenské republiky. Nelze přitom pojistit faktury vystavené fyzickým osobám – tedy nepodnikajícím občanům. Pokud zároveň víte, že platební morálka vašeho odběratele není dobrá, pak ani takovou fakturu nelze pojistit.

Kolik za pojištění zaplatíte?

Pojistné se pohybuje v rozmezí 1 a 2 % z hodnoty pojišťované faktury, přičemž nejvyšší hodnota, kterou lze ještě pojistit, je 250 000 Kč. Pojištění lze zaplatit platební kartou nebo z nabitého kreditu. Přímo přístupné je pojištění faktur pro klienty INSIA a ČSOB Pojišťovny. Nejste-li jejich klientem, nejjednodušší je se podívat na web firmy PojištěnáFaktura.cz, kde naleznete všechny informace pohromadě.

Sdílet článek