Rusňákova investiční skupina DRFG a její nové akvizice

Společnost DRFG

Investiční skupina DRFG založená úspěšným podnikatelem Davidem Rusňákem nabízí fondy a dluhopisy. DRFG Real Estate se stává významným hráčem na českém realitním trhu. Do jeho portfolia po čtyřech domech v Lannově ulici v centru Českých Budějovic s mnoha renomovanými nájemci na hlavní pěší zóně města přibývají neustále další nemovitosti. Slibná lokalita s významnými objekty z hlediska investora vykazuje velmi dobrá čísla. Zde se budou vytvářet nové byty a kanceláře v horních patrech. Na trhu také přibývá mnoho e-shopů, které potřebují mnoho logistiky a dopravy. Odkoupení velkých logistických areálů ve středních a západních Čechách je tedy dalším logickým krokem.

DRFG Real Estate

DRFG Real Estate v minulém roce spravoval portfolio s celkovou hodnotou přes 2,2 miliardy korun. Plány na investice do dalšího roku ve výši 2,5 miliardy korun se daří plnit. DRFG Real Estate je na realitním trhu velmi úspěšný. Nemovitostní fond měl nejlepší výsledky ze všech srovnatelných fondů na domácím trhu s výnosem 5,04 %. Pomohla i spolupráce s etablovanou společností OKIN Facility a.s. spravující portfolio velkým hráčům na trhu s nemovitostmi. O spolupráci mají velký zájem i zavedené společnosti. DRFG Real Estate vstoupá vzhůru, jako letadlo a opravdu se jí daří.

Spolupráce s Natland

Došlo i k několika změnám. Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka založila společnou skupinu Czech Private Capital. Nyní bude DRFG Real Estate nadále řídit investice a spravovat objekty. Cílem bude dostat je právě do nemovitostního fondu. Propojení s investiční skupinou Natland posílí kapitál. Společnost DRFG investovala vysokou sumu i do licencí na program a byl modernizován hardware. S novým softwarem bylo spojeno i mnoho školení zaměstnanců a program je dnes plně využíván. Prvním projektem byl objekt externího zákazníka ve Znojmě a druhým rekonstrukce a dostavba areálu ProStorage v Praze.

Sdílet článek