Proč chodit na masáže nebo wellness?

Proč využít wellness pro dva? Nemusíte nikde jezdit na několik dní, můžete se soustředit na samotné požitky, které si nejvíce užijete. Můžete si užít privátní wellness nebo jen samotnou masáž, ale kombinace procedur je ten pravý požitek, který nejvíce doceníte.

Masáže mají řadu pozitivních účinků

K masážím se schylujeme většinou v okamžiku, kdy nás bolí záda. Jenže v tomto momentu je na masáže už pozdě. Ano, mohou nás dát znovu do pořádku, ale v nejlepším případě bychom takovým scénářům měli předcházet. A to paradoxně tím, že budeme na masáže docházet ještě předtím, než nás začne něco bolet. Tato odpočinková činnost má totiž řadu pozitivních dopadů na naše tělo a zdraví. 

Celý seznam pozitivních dopadů začíná u celkového zlepšení stavu páteře, pokračuje odbouráváním stresu a zvýrazněním či zeštíhlením našich křivek. Kromě toho také vyživíte pokožku, protože se při masážích využívají nejrůznější oleje. 

Někdy to může bolet

I když se jedná o odpočinkovou záležitost, někdy se může stát, že to zkrátka zabolí. A to většinou v momentu, kdy už jdete k masérovi s tím, že vás něco bolí. Hmaty a tlak lokty může být někdy nepříjemný, ale pakliže chodíte na masáže spíše jako na prevenci, je to skutečně jen příjemná chvíle strávená ve své vlastní společnosti. 

Abyste předcházeli tomu, že by vás masáž bolela, stojí za zvážení hledání toho pravého maséra. Nesázejte na toho prvního, koho uvidíte, ale zkuste se informovat o někom, s kým mají například vaši blízcí už nějakou zkušenost.

V každém případě se nebojte komunikovat. Pokud vám i dobře zvolený masér nevyhovuje nebo se vám některý jeho pohyb příčí, nebojte se ozvat.