Kam na dovolenou za šumivým mořem?

Vyvalit se na pláži, poslouchat šumivé moře a listy palem, které se třepotají ve větru. Zdá se, jako bychom mluvili o naprosto idylické představě toho, jak může vypadat i vaše dovolená příští rok, nemáme pravdu? Pokud chcete naplnit onu představu, je načase si vybrat tu pravou dovolenou. Vyhraje to u vás Kostarika, Mexiko, Madeira nebo zcela jiná, níže uvedená destinace?

Turecko

Mezi nejoblíbenější turistické destinace poblíž moři patří také Turecko, které je bráno za takovou menší exotiku za málo peněz. Proč budete Turecko doslova milovat jsou především nízké ceny. Za málo muziky toho pořídíte skutečně mnoho. Navíc se zde střetává skutečně výborné jídlo, které si budete moct pořídit na zdejších atypických trzích. Nikde jinde na světě na nic podobného nenarazíte.

V současné době se Turecko pyšní rovnou několika letovisky, z nichž nejoblíbenější je takzvaná Turecká riviéra. Zde se střetávají nejen nádherná ubytování, ale také velmi zajímavá místa a atraktivní památky. 

Kypr

Pokud jste však v Turecku byli a máte také navštívené jiné destinace, které jsou mezi Čechy oblíbené, jako Řecko nebo Chorvatsko, možná vás láká něco trochu nevšedního a Kypr by mohl splnit vaše očekávání a požadavky. Zejména jižní Kypr se řadí mezi nejatraktivnější přímořské destinace. 

Důvodů je k tomu hned několik. Mezi nimi najdeme také to, že člověka všude okolo obklopuje krásná příroda plná typických bílých domků. Mezi vším tím naleznete také historické hrady a kostely, jež doslova vybízí k navštívení. 

Itálie 

Náš seznam nesmí být ochuzený o Itálii, která je přesně tím, co se člověku vybaví, pokud se rozhodne jet za sluníčkem. Itálie nabízí nejen přímořské destinace, ale také města mimo moře, která byste měli navštívit už jenom z důvodu historického. 

Navíc je zde po velkou část roku příjemné počasí protkané příjemnými teplotami čili na čas strávený v Itálii nikdy není pozdě!