Přírodní vzhled vašeho domu

dřevěné terasy

Stavby mohou vypadat moderně i s použitím tradičních materiálů, kam bezesporu náleží dřevo. Tento nejvyhledávanější stavební prvek zahlédnete prakticky všude a není problém ho kombinovat s kamenem, cihlami, betonem a jinými druhy.

Elegantně vypadající exteriér

Na domu si nejprve všimnete pěkně vypadající dřevěné fasády. Hned poté vaše oči sklouznou na dřevěné terasy, kde se pokládka musí dobře naplánovat. Členitější tvary patří ke složitějším procesům, proto se raději obraťte na odborníky. Jistě však zvládnete obdélníkové a čtvercové tvary svépomocí. S maximální pečlivostí připravte podklad, abyste později neměli problémy se zajištěním odtoku vody, s prorůstáním trávy apod. U podkladu se zaměřte na pevnost a rovnost plochy, smontujte rošt a pod ním obstarejte volné odtékání vody. Dalším krokem je samotné montování, kdy mezi jednotlivými kusy prken zanechte mezery až několik milimetrů, kdyby došlo k bobtnání dřeva. Pomohou vám klínky. Následuje sešroubování předvrtaných děr s podkladovými díly a prkny, ošetření voskem či nátěrem.

WPC terasy využívají dřevoplastová prkna, která vypadají po instalaci jednotně a rovně.  Často se setkáte s neviditelným montážním systémem, kdy nespatříte vruty. Tmavé barvy navíc dobře zakrývají nečistoty.

Dřevěné podlahy s vysokou odolností

Mezi nejvyhledávanější dřevěné podlahy patří vyrobené z dubu. Především vynikají vysokou odolností, tvrdostí a trvanlivostí. Spolehněte se na životnost větší než sto let. Dubové podlahy navíc snesou vysoké zatížení, takže je lze pokládat i na hodně namáhaná místa. Seženete je i za velice příznivé ceny a hodí se do mnoha typů prostorů, protože se dají jednoduše přizpůsobit interiéru mořením nebo použitím tónovacích olejů. Mořidla a oleje též podporují přirozenou ochranu. Díky nátěrům pak snadno získáte starošedé, bílé, tmavě šedé, hořčicové, třešňové, černé a mnohé jiné barevné odstíny.

Sdílet článek