Počítače pro diagnostiku automobilů levně a kvalitně

VAG

Moderní doba pokročila natolik, že ani autoopravny se bez výpočetní techniky již neobejdou. K diagnostice závad totiž potřebují software, který jim řekne, kde se problém v automobilu nalézá. A aby se softwarem mohly pracovat, musejí mít k dispozici PC nebo notebooky. Posledně jmenované jsou pro diagnostiku zřejmě vhodnější, protože se s nimi lépe manipuluje ve stísněném interiéru vozidla.

Jak si správně vybrat notebook pro autodiagnostiku

Protože se při opravě poměrně často pracuje také uvnitř vozu, bude se automechanikovi lépe ovládat notebook do velikost úhlopříčky 14″. Takový notebook má menší rozměry, tudíž je pohodlnější do rukou. Starší modely notebooků od značky Lenovo – například ThinkPad – navíc disponují pevnější a odolnější konstrukcí, která se více hodí do takového prostředí, jakým je autodílna. Výborná je také řada EliteBook od HP, jež umí nabídnout vysokou odolnost plastů a kovové provedení, které odolá také ne vždy pečlivému zacházení.

Počítače pro autodiagnostiku by měly být vybavené operačním systémem Window 7 Professional ve verzi 32bit, dále je potřeba mít k dispozici VAG diagnostický komunikační kabel s podporou OBD a pochopitelně příslušný software na autodiagnostiku, jímž je nejčastěji VAG-COM.

Nové typy notebooků nejsou vždy to pravé

Moderní notebooky jsou elegantní s minimální tloušťkou. Na přenášení z místa na místo a cestování jsou přímo ideální. Otázkou však je, jestli se hodí pro použití v zaprášené autodílně při diagnostice vozu. Pokud jim chybí potřebný operační systém, pak na místě bude volit raději některý repasovaný model. Levné PC a notebooky nabízí řada kamenných prodejen i internetových obchodů, které svůj sortiment zaměřily na repasované zboží. Jedná se především o kvalitní výrobky s vlastnostmi, které některé moderní výrobky hned tak nepřekonají.

Sdílet článek