Moderní motivy pro balkónové zábradlí

Domy lze vyzdobit velice dominantními prvky, které zaujmou na první pohled. Mezi ně náleží i zábradlí a zástěny k balkónům. Ještě krásnějšího pohledu se dočkáte od jara do podzimu, kdy se na ně zavěšují truhlíky a květináče s nejrůznějšími variantami rostlin.

Stylové zábradlí pro různé budovy

Jakmile má budova patra, bude důležité se zaměřit i na správný výběr zábradlí. Rozhodujte se rovněž podle celkového vzhledu a stylu domu. Balkónové zábradlí by mělo být hlavně pevné, bezpečné a vyžadovat co nejméně údržby. V dnešní době není problém si vybrat z mnoha designů. Můžete tak mít úplně nové, či nahradit stávající, které se vám již přestalo zamlouvat. Zábradlí plní nejen okrasnou funkci, ale hlavně bezpečnostní. Z tohoto důvodu záleží na správném kotvení, k jakému se používají kovové profily. Pokud preferujete přírodní styl ze dřeva, je umožněno tyto druhy konstrukcí překrýt ozdobnými profily ze dřeva, aby nic nenarušovalo požadovaný vzhled.

Kvalitní zábradlí na míru

Stále častěji si zájemci přejí nerezové zábradlí, které se vyznačuje jednoduchou údržbou a dlouhou životností. Hliník patří mezi nadčasové materiály se schopností odolávat korozi a po instalaci se zábradlí na balkón nemusí nijak speciálně udržovat. Moderní druh zábradlí umožňuje vzájemné prokombinování dílčích komponent, jde například o madla, držáky a spojky. Zábradlí z nerezu se často vyrábí s vodorovnou výplní. Vypadá nejen elegantně, ale navíc bez problémů odolává nepříznivým klimatickým podmínkám. Ať už na něho prší, sněží nebo ho zkouší silné mrazy, odolá těmto vnějším vlivům díky ochraně kvalitním práškovým lakováním. K výhodám patří, že si u lakování lze vybrat z mnoha barevných variant. Zhotovení si zvolíte na míru podle aktuálního vzorníku motivů, mezi nimiž nechybí přírodní ani moderní futuristické obrazce, motivy pavučin nebo lámaných i vodorovných linek. Taktéž montáž je velmi snadná a nevyžaduje používání svařovací techniky.

Sdílet článek