Pojistěte si svou domácnost opravdu výhodně. Zkuste to online!

Pojištění bytu a domácnosti

Většina lidí má dnes nějaké to pojištění majetku. Většinou se jedná o pojištění nemovitosti. Pokud však budete pečlivě zvažovat rizika, která vašemu majetku mohou hrozit, dospějete také k tomu, že stojí za to pojistit si rovněž domácnost. Zároveň je důležité, abyste měli pojistnou smlouvu dobře nastavenu, a tedy odrážela skutečnou hodnotu vašeho majetku. Jedině tak budete mít jistotu, že v případě pojistné události dostanete odpovídající částku.

Pozor na správné parametry pojištění

Ať už chcete pojistit nemovitost jako takovou nebo domácnost, pamatujte tedy zejména na správné parametry pojištění, které v konečném důsledku mohou významně ovlivňovat kolik dostanete peněz. Pojištění bytu a domácnosti by mělo zahrnovat již v základu řadu běžných rizik. Často se v pojistkách objevují skutečnosti jako: 

  • Povodeň a záplavy
  • Rozbití skla z jakékoliv příčiny
  • Škody způsobené zvěří
  • Pojištění elektroniky

Typické pojistné smlouvy ale zahrnují celou řadu dalších případů, které mohou vyústit v pojistnou událost. Důležité je zaměřit se při sjednávání pojistného produktu na to, co vám vlastně pojišťovna celkově nabízí. Velmi populární je v současné době možnost sjednat si různé druhy pojištění prostřednictvím internetu. Pokud se rozhodnete pojistit si domácnost online, můžete získat výhodnější cenu i zajímavější produkt. 

pojistit si domácnost online

Kromě toho můžete využít nejrůznějších nástrojů, typicky srovnávačů, které vám umožní porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a vybrat si to nejvhodnější pojištění právě pro váš případ.

Služby k pojištění navíc

V rámci jakéhokoliv pojištění byste se měli dívat také na to, co vám pojišťovna nabídne navíc. Obvykle se dnes už jedná o bezplatnou asistenční službu, a to aspoň v základní variantě. Díky ní můžete získat první pomoc v nouzi. U majetkového pojištění to ale může být třeba také náhradní ubytování a mnoho dalších benefitů.

Sdílet článek