Webové stránky nestačí. Mobilní aplikace jsou nutností

mobilní aplikace

Dostat se do podvědomí lidí, to je hlavní cíl nově vzniklých i déle působících firem. Jenže zatímco některé firmy investují jenom do webové stránky, jiní si moc dobře uvědomují, že mít jenom reprezentativní webovou stránku, to už dneska nestačí. Je toho zapotřebí vícero. Zejména doporučujeme investovat do mobilních aplikací, které si najdou svou cestu ke každému klientovi či zákazníkovi. 

I když jsou webové stránky nepostradatelností v dnešní době, jedná se o něco, co je zároveň samozřejmost. Už nestačí, je třeba je něčím doplnit. V ideálním případě by se měly doplnit o zmiňované mobilní aplikace, o které se postará třeba firma Appkee. 

Webové stránky mají svůj rub a líc

Pokud mluvíme o webových stránkách, mluvíme o online platformě, která ke svému provozu potřebuje internetové připojení, což je bohužel první nevýhoda. Na druhou stranu jsou webové stránky dostupné na všech zařízeních, které v sobě mají zabudovaný či stažený internetový prohlížeč. 

I když jsou weby poměrně rychle vyvinuty, za jejich vyvinutí se zaplatí doslova hubička, mají v posledních letech více záporů než kladů. Například webové stránky postrádají notifikace uživatelů nebo využití hardware zařízení, jež nelze aplikovat na všechny typy projektu. Kromě toho nejsou webové stránky vhodné na chytré hodinky, a to ani v případě, kdyby měli responzivní design. Jelikož se chytré hodinky stávají součástí naší společnosti, je to poměrně velký problém. 

Nevýhody pokryjí mobilní aplikace

Již bylo zmíněno, že ke každému webu by měla patřit také mobilní aplikace. Ptáte se na důvod? Ten je prostý! Mobilní aplikace totiž pokryjí nevýhody webových stránek. Lze je využívat i v off-line režimu, také se jedná o něco, co je vhodné na chytré hodinky. Oproti webovým stránkám využívají mobilní aplikace naprosto všechny funkce v telefonu nebo v zařízení, do něhož jsou stahovány.

Sdílet článek