Klíčení: dokonalé využití luštěnin, ořechů i semínek

klíčidla semen

Luštěniny, ořechy i semínka jsou cenným zdrojem důležitých živin. Pravdou ovšem je, že pro mnoho lidí jsou poměrně těžko stravitelné, jinému naopak nemusí být moc po chuti… Klíčení nabízí efektivní způsob, jak tyto plodiny učinit lépe stravitelnými a také rozvinout jejich chuť. Klíčky jsou totiž svěží, jemné a především nabízí spoustu možností. Klíčit lze většinu ořechů, semen i luštěnin a dostat tak z nich jen to nejlepší!

Klíčky představují výborný zdroj důležitých živin

Klíčky v sobě skrývají opravdový koktejl živin nepostradatelných pro lidský organismus. Hojně jsou zastoupeny vitamíny, minerály, bílkoviny i enzymy. To je důvod, proč jsou neodmyslitelnou součástí jídelníčku vegetariánů, veganů a obecně zastánců zdravého životního stylu. Klíčení však rozhodně není výsadou pouze vegetariánů či veganů, ačkoli ti patří mezi jeho hlavní propagátory. Rovněž zarytí „masožravci“ jistě přijdou svěžím klíčkům na chuť, neboť i do masových pokrmů je lze dobře zakomponovat. A když náhodou ne, zastoupí přinejmenším originální přílohu.

Ke klíčení není potřeba nijak nákladné vybavení. Zcela dostačující je klíčící miska, která klíčkům zajistí ideální vlhkost, pouze s minimem obsluhy. Vyznačuje se snadnou údržbou a jednoduchým designem, díky němuž zapadne i do moderní kuchyně.

Návrat k tradičním postupům

V internetovém obchodě Přístroje pro zdraví naleznete nejen praktická klíčidla semen, ale také další pomocníky, díky nimž bude zdravé stravování mnohem snazší. Za zmínku stojí například vločkovače, odšťavňovače, jogurtovače, domácí pekárny apod. Proč tedy trápit tělo konzervačními látkami, barvivy a dochucovadly, když základní suroviny nabízejí tolik chuti a živin a můžete si je zpracovat podle svých představ?

Sdílet článek