Perský koberec: bydlete jako v paláci

Perský koberec

Když se řekne Persie, mnoha lidem se vybaví typická architektura dnešního Íránu, teplo, písek, upravené zahrady a krásně zdobené interiéry. Pokud toužíte po závanu orientální exotiky u sebe doma, perské koberce zastanou tuto roli bravurně. Jsou nádherné, originální kvalitní a svědčí o jedinečném vkusu svého majitele.

Právě to, že je každý kus originál, z nich dělá vysoce hodnotný doplněk, který má tak dlouhou životnost, že ho budou využívat ještě další generace. Pokud sáhnete po pravém „peršanovi“, budete si doma připadat jako v paláci.

Luxusní perský koberec umí dokonale pozvednout vzhled interiéru a skvěle se hodí na kamennou nebo dřevěnou podlahu. Rozzáří dosud neútulnou chodbu a obohatí obývací pokoj. Tím, že je většinou vícebarevný, tvoří dokonalý kontrast s decentně nebo minimalisticky vybaveným interiérem. Vhodný je však i do firem, které díky jeho umístění například v zasedací místnosti, chodbě nebo kanceláři získají před klienty větší respekt a úctu.

Náročná výroba s dokonalým výsledkem

Výroba koberců má dlouholetou tradici na Blízkém východě, kde se vyrábí tzv. vázáním. Jedná se o časově velmi náročnou práci, která je poté ještě doplněna nutným precizním zastřiháváním povrchu vlasu na již hotovém koberci. Pod rukama šikovných mistrů tak vznikají úžasné koberce, které mnozí přirovnávají k nádherným uměleckým dílům.

Toužíte-li po takovém klenotu i vy, nemusíte v dnešní době letět až na kraj světa. Perský koberec v různých vzorech, barvách a typech dostanete i v České republice, kam se přímo z Asie dováží. A nabídka je opravdu nepřeberná.

Velké oblibě se kromě klasických „peršanů“ těší i jiné druhy orientálních koberců. Jsou to například turecké koberce, které vynikají pastelovými barvami. Díky nim, své větší měkkosti a využíváním geometrických vzorů jsou častými doplňky v moderně zařízených interiérech.

Sdílet článek