Na sluneční elektrárnu dostanete od státu příspěvek více než 100 tisíc

V současné době se vyplácí investice do obnovitelných zdrojů energie. Nejen, že výrazně snížíte závislost na cenách elektřiny z distribuce, ale také dostanete státní příspěvek. 

Zdroj energie je zde pro každého z nás zdarma

Sluneční světlo je zde pro všechny z nás. Je synonymem života na naší planetě a vítaným zdrojem energie. Fotovoltaika nám umožňuje sílu slunce zachytávat a využít ji pro přeměnu v elektrickou energii. Slunce vám tak může pomoci tvořit elektřinu, která bude zcela bez nutnosti používat nukleární paliva, nebo bez potřeby spalovat fosilní paliva. Fotovoltaická elektrárna se může nacházet i na vaší vlastní střeše. 

Štědrý státní příspěvek

Stát si je moc dobře vědom toho, že je třeba apelovat na používání obnovitelných zdrojů energie a snížit tak energetickou náročnost naší země. Pro pořízení vlastní sluneční elektrárny tak poskytuje skutečně štědré příspěvky. Na elektrárnu, která bude na vaší střeše přeměňovat sluneční paprsky v elektřinu, tak můžete získat dokonce částku převyšující sto tisíc korun. Vždy záleží na konkrétním řešení, které pro sebe použijete, a také na výkonu elektrárny. 

Bez údržby

Vlastní sluneční elektrárna se nehodí jen do domovů, kde mají blízko k technologiím a pokrokovým řešením. Jelikož se jedná o systém, který nepotřebuje vůbec žádnou údržbu, snadno jeho obsluhu zvládnou i méně technicky zdatní uživatelé. Hodí se tak skutečně pro každého. Technické prohlídky a dohled zajišťuje většinou firma, která systém na střechy instaluje. 

Pohlídejte si dotační program Nová zelená úsporám. Právě s jeho pomocí dokážete na provoz vlastní sluneční elektrárny získat až několik desítek tisíc korun. Celkově se může částka vyšplhat až ke 150 tisícům. Návratnost vlastní fotovoltaické elektrárny je tak ještě rychlejší, než byly původní propočty, které jste si stanovili.