Moderní roubenka znamená příjemné bydlení

Moderní roubenka

Tradiční roubenky lákají už od pohledu mnohé zájemce o tento styl bydlení. Pokud si vezmete dřívější stavby, ty rozhodně nemohou splnit požadavky na současný způsob života. Naštěstí existuje způsob, jak z nich udělat zcela moderní domy.

Reálná představa ještě před samotnou stavbou

U nových domů se klade důraz na provedení správné konstrukce, aby zbytečně neunikalo teplo. Když si odvážně znovu vezmete do ruky vaše plány pro budoucí rodinný dům, věřte, že i původní záměr na zděný se dá snadno změnit na dřevostavbu. Moderní roubenka vám nezůstane nijak utajena, protože si pomocí 3D vizualizace uděláte jasnou představu, jak bude vypadat ve skutečnosti. Jakmile vše budete prohlížet, jistě vás napadne několik úprav, na které jste zapomněli, nebo se objevily až později. Dál se postupuje schválením plánů, aby se vzápětí přešlo k tesařské výrobě. Samotná montáž probíhá velice snadno, protože se používá nejmodernější vybavení, propracovaná dokumentace a záleží na přesném opracování. Používané certifikované materiály se hoblují, suší a vznikají kvalitní roubení a konstrukce. Hojně se používají například smrk, lepená borovice, masivní konstrukční dřevo, červený západní a žlutý cedr.

Montáž u současných dřevostaveb

Zajímá vás doba montáže hrubé stavby? Jedná se zhruba o čtyři až pět dní. Na webových stránkách https://www.bartos.cz zjistíte, že se zkušení zaměstnanci neobejdou bez pečlivě připraveného stavebního plánu. Získají očíslované díly domu, což značně zrychlí sestavení. Stavba u moderní roubenky se uskutečňuje klasickým nebo sendvičovým systémem. Sendvičový způsob se vytváří pomocí hranolů o určené tloušťce a mezi ně se vloží izolace z konopí. Izolovaná vrstva zohledňuje parametry určené pro nízkoenergetické dřevostavby. U klasiky se na obvodové stěny používají hranoly z cedru, ze smrku nebo lepené borovice.