Chováte ptáky? Každý potřebuje trochu jinou klec

klec pro ptáky

Rozhodli jste svůj volný čas věnovat okřídleným mazlíčkům? Ptáci jako takoví jsou velmi oblíbené domácí mazlíčkové, které si člověk zamiluje na první pohled. Nejsou extrémně nároční, navíc dokážou hezky zpestřit domácnost nebo zahradu, pokud tedy budete své okřídlené společníky chovat venku ve venkovních voliérách. Dnes se chovají například andulky, které jsou velmi oblíbené, často jsou pořizovány dětem jako jejich první domácí mazlíčkové. Taktéž jsou hojně chovaní kanárkové, kteří jsou milé zpestření interiéru, či holubi, kteří ke svému spokojenému životu potřebují především prostorný holubník a pravidelné zobání.

Ať už se stanete chovatelem jakéhokoli druhu ptáka, myslete na to, že ptáci potřebují ke svému spokojenému životu dostatečně velké obydlí. Každý druh ptáka potřebuje trochu jinak velké a prostorné obydlí, berte proto v potaz jeho potřeby.

Jaké obydlí potřebuje váš okřídlený mazlíček?

Ptáte se, jak velké obydlí potřebuje zrovna váš okřídlený společník? Vždy hodnoťte jeho velikost a jeho rozpětí křídel. Každý pták by se měl ve své ptačí kleci moct trochu proletět, měl by v ní tedy roztáhnout svá křídla.

Zatímco malé drobné andulky potřebují ke spokojenému životu obyčejnou drobnou klec pro ptáky, kterou postavíte na poličku do chodby domu, papoušci potřebují velkou a prostornou venkovní voliéru, kde budou mít hned několik bidýlek, na nichž budou trávit svůj čas.

Kde seženu vhodné obydlí pro okřídleného přítele?

Abyste nemuseli obcházet mnoho obchodů s chovatelskými potřebami či celou řadu zverimexů, doporučujeme investovat do stavebnice Aluhobby, z níž si vykouzlíte přesně takové obydlí takové velikosti, jakou chcete a požadujete. Obydlí je složeno z hliníkových profilů a dalších součástek, které pomocí přehledného návodu snadno a rychle sestavíte.

Sdílet článek