Moderní nábytek: Výběr židlí nenechte náhodě

Moderní nábytek

Když si zařizujete byt, tak určitě spoustu času věnujete výběru vhodného nábytku. Není totiž jednoduché zkombinovat všechno tak, aby vznikl ladící celek. Jakou barvu vybrat jako základní? Ladit pokoj spíše do hněda, nebo do šeda? Či snad raději koupit bílý nábytek? Otázek je spousta, stejně hodně je na ně i odpovědí.

Jak vybrat správnou židli? 

Vezměte si třeba takové židle. Řeklo by se, že přece na tom není nic složitého si vybrat nějaké do jídelny. Ale opak je pravdou. Na trhu je poměrně velký výběr židlí různého druhu a kdo se neumí rychle rozhodovat, pak tápe. Můžete mít židle dřevěné, kovové i z plastu nebo v kombinaci těchto materiálů. Dále se u židlí často používá čalounění v oblasti sedáku nebo i opěradla pro lepší pocit při sezení. Jiná židle se hodí do dětského pokoje, odlišnou koupíte k počítačovému stolu nebo do zahrady na terasu.

Rostoucí židle pro děti

Máte-li malé děti, jistě víte, jak rychle rostou a všechno je jim ve velmi krátkém čase malé. S tímto počítají také výrobci židli a připravili pro své zákazníky zajímavý model židle – tzv. rostoucí. U nich lze nastavit výšku sedáku podle toho, jak je právě dítě vysoké. Vyrábějí se z přírodní borovice nebo smrku, kterýžto materiál se výborně hodí do dětského pokoje.

Židle do jídelny

Jestliže si pořizujete židli do jídelny, pravděpodobně budete hledat takovou, aby se vám hodila k již stávajícímu nábytku. Výborně vypadají dřevěné židle ve světlém i tmavém provedení. Prodávají se však také moderní celočalouněné židle v retro stylu. Ten je v současné době velmi oblíbeným, protože v interiéru vytvoří dominantní prvek, kterého si musíte ihned všimnout.

Počítačové židle

Zcela z jiného soudku jsou počítačové židle. U nich je nutné dbát na ergonomická hlediska kvůli dlouhému času, který na židli člověk u počítače obvykle stráví. Z takové židle by nikoho neměla bolet záda nebo za krkem, jen proto, že musí u počítače dlouho pracovat.

Sdílet článek