MBA je populárním postgraduálním studiem

V poslední době pozorujeme boom v oblasti postgraduálního vzdělávání. Titul MBA je stále žádanější i u nás. Jak je to možné?

Studium MBA se zrodilo před 116 lety na Tuck School DartmouthCollege se třídou čtyř studentů. Dnes MBA studuje na tisíce studentů po celém světě. Česko není výjimkou.

Obecně se má za to, že na popularitu MBA má velký vliv poptávka ze strany zaměstnavatelů. Studium sice není levnou záležitostí, ale díky novým manažerským zkušenostem a znalostem je téměř jisté, že se investice do studia MBA vrátí. Vzdělání v oblasti byznysu je podle mnohých odborníků cestou k úspěchu a načerpání nových zkušeností využitelných v každodenní firemní praxi. Proto v posledních letech přibývá absolventů v těchto manažerských programech.

Trend pozorujeme také u nás

MBA titul má své místo i u nás. V Česku působí několik desítek institucí zaměřených na profesní vzdělání v programech MBA. Jednou z nich je mezinárodní MBA škola European School of Business Management SE, zkráceně ESBM, která se opírá o oxfordských systém výuky a klade důraz na praktické manažerské dovednosti. Strukturu i obsah vzdělávacích programů ocenila i nezávislá evropská vzdělávací asociace.

Výuka na ESBM je plně přizpůsobena časově vytíženým studentům. Online studium MBA trvá 1 rok a skládá se z e-learningu a interaktivních workshopů. Každý student si víceméně sestavuje studium dle svých požadavků. Vybírá si MBA specializaci i další 2 vzdělávací moduly. I to je důvod, proč je studium na ESBM tak oblíbené.

Kariéru určitě můžete budovat i bez MBA, ale pokud chcete poznat nové trendy v managementu, potkat se s inspirativními lidmi a prohloubit si své manažerské dovednosti, je MBA tou správnou cestou.