Dnešní webové stránky by měly potěšit uživatele

Není pochyb o tom, že jedním z nejsilnějších marketingových nástrojů poslední doby jsou firemní webové stránky. A jak jste si pravděpodobně na internetu už stihli všimnout, některé prostě vypadají lépe než jiné.

Už se vám někdy stalo, že jste navštívili webové stránky a byli jste zklamaní? Nebo ještě hůře, pokusili jste se nějaké stránky navštívit, ale po několika vteřinách čekání jste to vzdali? Samozřejmě se to stává. Všichni takové weby známe. Jejich majitelé chtěli ušetřit, a místo aby se spolehli na práci profesionálů, jakou nabízí tvorba webových stránek Zlín, zaplatili pár tisíc nějakému poloamatérovi. Je to jen jejich chyba, protože tím přišli o zákazníky. V dnešním světě totiž každá firma potřebuje webové stránky, které návštěvníky ohromí.

Webové stránky mohou být dvojího druhu:

· Pomohou firmě odlišit se od konkurence

· Postrčí potenciální zákazníky, ať jdou raději ke konkurenci

Šance udělat dobrý dojem je jen jedna

Dobrý web začíná tím, že je možné ho na internetu snadno dohledat. Vyhledávače ho nabízí pod příbuznými klíčovými slovy, je zaregistrovaný ve webových katalozích apod. Tomuto procesu se říká SEO optimalizace a bez ní je i hezký web k ničemu.

Když už uživatel přijde na web, trvá jen zlomek sekundy, než se rozhodne, zda tady vůbec chce zůstat. Zkoukne celkový vzhled stránky a možná dokonce nevědomky posoudí, zda se mu líbí. Odborníci radí umístit na hlavní stránku nějaký výrazný obrázek nebo ilustraci či zapamatovatelnou frázi nebo cokoliv neobvyklého.

SEO Brno a moderní design jsou tedy dvěma nejdůležitějšími aspekty úspěšného webu.

Co s tím?

Jeden člověk bohužel planetu nespasí. Je potřeba šířit osvětu a vysvětlit podnikatelům, že tvorba webových stránek Brno jim pomůže. Pan Pačinek zrovna patří k lidem, kteří webovým technologiím skutečně rozumí. Své úspěchy může doložit čísly. Podnikatelům se ta čísla budou líbit, protože je na nich vidět, jak pomocí dobrého webu společnostem zvýšil zisky.

Bylo by příliš optimistické říci, že za deset let už to třeba všichni pochopí a český internet bude plný stránek, na které bude radost pohledět. Do té doby se totiž změní designové trendy a weby bude potřeba předělat. Je to pár let nazpět, co se jako horká novinka objevil flat design, dnes ho střídá material design. Není to v tom světě internetu vůbec snadné.