Tlumočení: Vyberte si typ přesně podle vašich představ

Neznalost cizího jazyka dnes představuje handicap, který může být doslova fatální. Komunikace v některé z cizích řečí je nezbytná. Jestliže hodláte vše řešit vlastními silami, musíte být jazykově dokonale vybavení, anebo byste měli mít po ruce spolehlivého tlumočníka schopného maximálně efektivní komunikace. Jaké tlumočení je ovšem optimální zvolit pro různé příležitosti? To se dozvíte v následujících řádcích.

Obchodní jednání s konsekutivním tlumočením

Jestliže potřebujete tlumočení pro obchodní jednání, vyplatí se konsekutivní, které postupně překládá buď dílčí úseky promluv, nebo jednotlivé věty v pořadí, v němž následují za sebou. Mimo obchodních schůzek je vynikající i v případě přednášek a konferencí. Informace budete získávat v ucelené podobě a budou logicky členěny dle vašich potřeb.

Zachycení reality simultánním tlumočením

Výbornou volbou je bezesporu také simultánní tlumočení. To probíhá v takzvaných tlumočnických kabinách, kde sedí jednotliví tlumočníci. Jejich hlas je přenášen za pomocí techniky do sluchátek zúčastněných stran na konferencích. Překlad je většinou k dispozici pro větší množství osob, které tak řečníkovi bez problémů porozumí. Existuje ale i tlumočení bez zmiňovaných kabin, které se řeší tak, že tlumočník šeptá obsah promluv přímo vám.

Spolehněte se na profesionální služby

Ať už potřebujete některý ze zmiňovaných způsobů tlumočení, anebo třeba speciálního soudního tlumočníka, vyplatí se spolehlivá překladatelská agentura, která dokáže nabídnout mimo jiné také překlady. Výbornou volbou je společnost Presto zajišťující nejen uváděné služby, ale i komplexní překladatelskou činnost a v neposlední řadě i výuku cizích jazyků v různých podobách. Jmenovat bychom mohli individuální, či firemní kurzy a školení. Samozřejmostí jsou i mezinárodní zkoušky a online výuka.