Mají si kde hrát vaše děti?

Dětská hřiště

Není to tak dávno, co pomalu na každém plácku mezi domy byla dětská hřiště. Děti se tam každé odpoledne scházely a hrály si na prolézačkách, houpačkách, menší stavěly bábovičky na písku. Tahle idylka se z našich sídlišť bohužel vytratila a dětské plácky pustnou a chátrají. Je pravda, že některé obchodní firmy se čas od času zviditelní a nechají několik hřišť renovovat, z těch stovek zdevastovaných míst je to ovšem jen hodně malé procento.

Jak daleko to má vaše dítě?

Může si vaše dítě hrát u domu nebo to má na hřiště trochu z ruky? Máte v okolí aspoň dětské pískoviště, kam byste se svým potomkem mohli vyrazit? Skutečnost ve většině měst je spíš taková, že na dobré hřiště, které je udržované a hlídané, aby pískoviště nepoužívali pejskaři, má většina rodin s malými dětmi dost daleko. A už vůbec není možné pustit na hřiště dítě samotné, protože ne všechny prolézačky a skluzavky jsou bezpečné. Proto si často místo hraní venku musí vaše dítě hrát doma.

Pořiďte si vlastní hřiště

Každý pohyb se počítá a my bychom měli podporovat své potomky, aby si hráli a hýbali se. Pokud bydlíte v domku na kraji města nebo na malém městě, kde není moc míst, kde by si mohly vaše děti hrát, udělejte jim místo na zahradě a vytvořte hřiště jen pro ně. Dnes už na většině zahrádek můžete vidět zahradní houpačky, dětské domečky, uzavíratelná pískoviště, skluzavky a trampolíny. Nechte se jimi inspirovat a zařiďte i vy svým dětem místo, kde si můžou hrát sami nebo se svými kamarády ze sousedství. Stačí jen koupit pískoviště, zavěsit houpačku nebo hrazdu, či pořídit celou sestavu i se skluzavkou. Inspiraci najdete na stránkách Skluzavky.cz, kde si můžete vybrat jednotlivé výrobky nebo už celá sestavená dětská hřiště. Záleží jen na tom, kolik prostoru a peněz tomu můžete vyčlenit.

Na stránkách firmy Herold, která e-shop provozuje, najdete i další výrobky ze dřeva: hračky, nábytek nebo například zahradní domky. Stačí si jen v klidu vybrat.

Sdílet článek