Kosmetika pro přírodní péči o pokožku

Pro péči o pokožku těla, obličeje nebo o vlasy jsou v obchodech k dispozici nejrůznější kosmetické přípravky. Většina z nich je na chemické bázi, což nutně nemusí znamenat, že jsou nevhodné. Řada z nich funguje velice dobře. Stále častěji se ale lidé potýkají s problémy s citlivou pokožkou, roste počet alergií. Tito se pak ve svých hygienických zvyklostech začínají obracet k přírodní kosmetice, jež je šetrnější jak k lidskému tělu, tak i k přírodě. Jaká je její nabídka na trhu?

Pečujeme o vlasy

I vlasy potřebují řádnou péči, aby byly zdravé, pevné a lesklé. Můžete jim dopřát například zábal z kokosového panenského oleje, který má hydratační a antibakteriální účinky. Trpíte-li problematickou vlasovou pokožkou, vyzkoušejte přírodní tuhý šampon s extraktem z nimby, henny a shikakai. Protože má tato kosmetika nižší pH, nenarušuje přirozenou mikroflóru sídlící na pokožce. Vlasy vyživí hydratační maska s kokosem a vitamíny. Poškozeným vlasům prospěje hydratační kondicionér, jenž jim dodá lesk a pevnost.

Kosmetika pro muže

Také pánové se v současné době stále více zajímají o to, jak co nejlépe pečovat o sebe a svou pleť. Ta trpí především při holení. Proto jsou v nabídce krémy po holení, které pokožku zklidní, hydratují a vyživí. Krásně vonět může i muž. K tomuto účelu slouží tuhé deodoranty na přírodním základě obohacené příjemným aromatem levandule nebo s aktivním uhlím a magneziem. Hodí se i pro citlivou a podrážděnou pokožku.

Přírodní kosmetika pro nejmenší

Kvalitní péči o pleť si zaslouží i ti nejmenší. Zejména malé děti mívají citlivou pokožku, protože ještě zcela správně nefungují potní a mazové žlázy jako u dospělého. Z tohoto důvodu je třeba pro ně volit kosmetiku, která je k jejich pleti šetrná.

Kamenná prodejna a internetový obchod Ekokočka ze Vsetína myslí na celou rodinu. V sortimentu najdete nejrůznější kosmetické přípravky pro péči o pokožku a vlasy. A protože i úklid může být ekologický, nakoupíte si zde čisticí prostředky na přírodní bázi, jako je jedlá soda, kyselina citronová a bílý ocet. I když to máte do Vsetína daleko, tak e-shop vám nákup zprostředkuje. Balíček se zbožím si nechte poslat domů či do výdejního místa.