I plus size postavě sluší módní oblečení. Neschovávejte se za oversize trička

Pokud plánujete proměnit šatník k nepoznání, protože stále nosíte oblečení ve stylu oversize, je na čase poohlédnout se po outfitech, které lichotí vaší postavě. Správně zvolené šaty, kalhoty i košile vám zvýší sebevědomí. 

Velice důležité je, abyste se naučila mít ráda svou postavu. Zdůrazněte přednosti, potlačte nedostatky, a to za pomocí rafinovaného oblečení. Pamatujte, že nejde jen o velikost, ale především o to, jak se v oblečení pro plus size ve skutečnosti cítíte. 

Velikost je jen číslo

Zaměřte se spíše na střihy, které vaší postavě sluší. Proměňte fádní každodenní outfit do práce v něco svěžího, neotřelého, a přitom elegantního. Když se budete chystat na večírek, klidně se odvažte, sáhněte po pestrých barvách a nezůstávejte jen u tradiční černé, o níž se říká, že zeštíhluje. 

Správný střih je základ

I bez ohledu na typ postavy je střih klíčový. Špatně padnoucí oblečení vám srazí sebevědomí, a proto hledejte kousky, které vám sednou jako ulité. Pokud máte větší poprsí, nebojte se decentních výstřihů. Plnější bříško zase zakryjete šaty ve tvaru písmene A. 

Vyhoďte ze šatníku laciné modely, spíše investujte do kvality. Raději si pořiďte menší počet kvalitních šatů, ale perfektně padnoucí. Pěkné plus size šaty vám udělají větší službu než hromada nevzhledných hadrů. 

Profesionálně a stylově budete vypadat taktéž v kalhotovém kostýmu. Dávejte si pozor na to, aby byl z kvalitního materiálu. Ať už jdete na obchodní schůzku nebo večírek, s takovým kostýmem rozhodně nešlápnete vedle. 

Barvy vybírejte s rozmyslem

Barev se nebojte, ale volte je chytře. Drže se neutrálních tónů, protože je snadno skombinujete a spojíte. Nezapomeňte však barvy oblečení přizpůsobit i odstínu vaší pleti. 

A to je vše. Držte se těchto rad a rozhodně neprohloupíte.