Jaké vlastnosti musí splňovat venkovní vitríny?

Je čas na výměnu. Staré a nefunkční systémy se nahrazují novými. Moderní technologie při výrobě zajišťují, že nové venkovní vitríny jsou spolehlivé, reprezentativní a odolné. Co musí splňovat? 

Prosklené vitríny pro použití v exteriéru

Obce, firmy, instituce, ale i zájmová sdružení často používají prosklené výstavní vitríny. Pokud se jedná o prezentaci svých aktivit v interiéru, většinou není třeba se příliš znepokojovat. Stačí si vybrat dobře udržovatelný materiál, se kterým budete spokojeni po mnoho let. Venkovní vitrína, to je ale naprosto jiné kafe. Musí splňovat náročné požadavky. 

Odoláme větru, dešti

Základní požadavek pro informační prostředky v podobě prosklených tabulí je jasný. Když se podíváme na klima v České republice, ihned nám to dojde. Základní požadavek je naprosto maximální voděodolnost i bytelnost. Vitrína musí odolat nejen dešti a sněhu, ale také poryvům větru. Zde se skvěle osvědčuje základní stavební materiál pro všechny vitríny. 

Hliník je odolný a nekoroduje

Hliník nerezaví. Tato příjemná vlastnost jej proto přímo předurčuje k rozsáhlému použití v exteriéru. Z hliníku se vyrábějí ptačí klece, výběhy pro zvířata, ale také některé konstrukční prvky, jako například základy pro venkovní posezení. Má vysokou nosnost, přitom je velmi lehký. Pevný materiál se přímo hodí také pro výrobu venkovní vitríny. Volí se zde předměty s úzkým i širokým profilem. 

Kolik stran využijete? 

Další základní atribut každé vitríny je potřeba jednostranného nebo oboustranného použití. budete využívat obě strany vitríny, nebo se bude jednat o produkt, který bude přímou součástí budovy? Pro prezentaci upozornění nebo důležitých informací se vždy hodí nejvíce oboustranná vitrína, která se napevno instaluje na místo s vysokou expozicí. Zkrátka tam, kde chodí nejvíce lidí. 

Každá vitrína určená pro exteriér by se měla dát také spolehlivě uzamknout.