Jaká je role architekta při stavbě rodinného domu?

Plánujete výstavbu rodinného domu? V hlavě máte určitou představu o tom, jak by měl vypadat? V takovém případě je vhodné oslovit architekta, který je nejen kreativní, ale také odpovědný. Promění vaše sny v realitu

Prvně je nezbytné rozhodnout se, jestli se obrátíte na nějakou renomovanou architektonickou společnost, nebo spíše na samostatného architekta. O návrh rodinného domu Kolín se vám postará architektonické studio Hladík s dlouholetými zkušenostmi a mnoha referencemi

Jak architekt pomůže při stavbě domu? 

Vzhledem k tomu, že architekti znají stavební systémy i vlastnosti stavebních materiálů, tak ví, jaké materiály použít v jednotlivých částech rodinného domu. Před začátkem navrhování informujte architekta i o zamýšleném rozpočtu, předložte mu své základní požadavky a představy o designových prvcích budoucího domu. Architekt potom vyvažuje očekávání klienta a reálné náklady. 

Velkou výhodou také je, že architekti znají stavební předpisy a pravidla, takže formují návrh tak, aby vyhovoval po všech stránkách.

Když se chystáte stavět rodinný dům, celým procesem vás může provést právě architekt. V podstatě si s vámi sedne, projde s vámi, co chcete postavit, a poté zhodnotí proveditelnost návrhu. Úkolem architekta je vybrat stavební materiály, poskytnout 3D model a následně i výkresy CAD. Klient s architektem projde řadou iterací návrhu. 

Architektonické studio Hladík

návrh rodinného domu Kutná Hora, Kolín a další se vám postará po všech stránkách architektonické studio Hladík, které má v portfoliu služeb taktéž vyhotovování studií, vyřizování územního řízení či stavebního povolení, ale také výběr dodavatele či autorský dozor. Poskytne vám taktéž odborné poradenství. Architektonické studio nenabízí pouze návrh exteriéru a domu jako takového, klidně i interiéru.