Elektronické cigarety nejsou tak nezdravé jako tradiční typy

Kouření už dávno není tak in jako v minulosti, přesto se mu stále věnuje velké množství lidí. Důvodem je samozřejmě nikotin, jenž způsobuje u kuřáků závislost. 

Není však nezbytně nutné rovnou přestávat. Kdo to myslí se svým zdravím dobře, může jen přesedlat na jiných druh kuřiva – elektronické cigarety.

Neobsahují žádný tabák

Běžné cigarety se skládají z trochy papíru, filtru a tabáku. Tabák sám o sobě je škodlivý už v surovém stavu, nicméně jakmile se zapálí, dokáže být opravdu jedovatý. Během hoření totiž mimo jiné dochází k uvolňování toxinů typu benzen či dehet. Tyto látky se pak usazují v organismu a škodí.

Elektronické cigarety takto škodlivé nejsou a vlastně ani nemohou být. Nepoužívají totiž ke svému chodu žádný tabák. Nikotin, který je důvodem, proč kouří miliony lidí po celém světě, je součástí speciální náplně a uvolňuje se zahříváním, nikoliv spalováním. 

Vapování v restauraci? Žádný problém

Vzhledem k tomu, že kouření ničí zdraví nejen samotným kuřákům, ale i lidem v jejich okolí, se před pár lety vláda rozhodla, že omezí množství veřejných míst, kde bude možné tabákový dým inhalovat. Proto již dnes neuvidíme kuřáky se zapálenou cigaretou na zastávce nebo v restauraci.

Často však na těchto místem můžeme spatřit lidi vapovat. Tito jedinci však nepřekračují žádné nařízení, jelikož elektronické cigarety je možné užívat prakticky kdekoliv, snad jen vyjma kin, divadel či dopravních prostředků typu autobus nebo letadlo.

Nemusí být drahé

O elektronických cigaretách se mezi kuřáky říká, že jsou až příliš drahé. Do jisté míry to platí o klasických verzích, nicméně existují i jednorázové modely, jež se dají koupit mnohem levněji. 

Jednorázová elektronická cigareta Elfbar stojí zhruba stejné peníze jako balíček běžných cigaret, avšak na rozdíl od nich se dá bez jakéhokoliv plýtvání kdykoliv vypnout. 

Díky tomu mohou elektronické cigarety Elfbar sloužit i k odvykání. Stačí jen postupně snižovat dávky, což je u tohoto typu e-kuřiva docela jednoduché.