Jak vybírat glukometry a co může způsobit odchylky v měření?

Potřebujete si pořídit glukometr pro měření hladiny krevního cukru? V takovém případě se vám bude hodit následující článek, kde najdete doporučení pro výběr toho správného modelu i několik praktických rad, co dalšího ještě pořídit. Nechybí inspirace na specializovaný e-shop, kde nakoupíte všechno potřebné. 

Proč je kvalitní glukometr důležitý? 

Pro každého diabetika je glukometr v zásadě nezbytnou pomůckou denní potřeby. Slouží pro přesné naměření hladiny krevního cukru. Získání této hodnoty je klíčové hlavně pro správné nadávkování inzulinu. I u kvalitních certifikovaných modelů však může dojít k odchylce při měření. Ta bývá způsobena rozdílnou velikostí kapky krve. Z toho důvodu je nesmírně důležité pečlivě následovat doporučení od výrobce a k tomu případně opakovat měření. V této oblasti je totiž potřeba opravdu maximální jistota. 

Základní i pokročilé modely

U glukometrů jsou běžné základní modely, kde hodnoty naměřeného cukru v krvi jednoduše odečtete pomocí čísel zobrazených na přehledném displeji. Kromě toho ale existují i některé více propracované modely, jejichž hlavní výhodou je možnost propojení s chytrým mobilním telefonem. K tomu budete potřebovat příslušnou aplikaci. Výhodou této varianty je možnost sledování statistik a dalších údajů, které vám mohou pomoci lépe odhadovat jednotlivé situace z pohledu hladiny cukru v krvi. 

Nezapomeňte na další příslušenství

Nákupem glukometru to ale nekončí. Ještě je potřeba vybrat další příslušenství a spotřební pomůcky. Konkrétně se jedná například o odběrová pera, testovací proužky nebo lancety. Dobrou zprávou je, že všechno potřebné pohodlně nakoupíte na jednom místě ve specializované internetové lékárně. Většina sortimentu je v dostatečné kvalitě se všemi potřebnými certifikáty. Z praktického hlediska jistě potěší i dostupná cena, kdy za glukometry i nezbytné pomůcky nezaplatíte tolik.