Investiční zlato funguje jako ochrana vašich úspor

zlato

Zlaté slitky a mince by měly tvořit část portfolia každého investora. Nezáleží na tom, zda investujete miliony či desetitisíce korun, do zlata lze uložit i pár tisíc. Udělat byste to měli i vy. Dokáže totiž vaše úspory spolehlivě ochránit před znehodnocením peněz či inflací.

Máte-li zájem o obrovské zhodnocení peněz, samozřejmě s obrovským rizikem, začněte se zajímat o akcie. Zlato není koncipováno na vysokou výnosnost, slouží spíš k ochraně vašich úspor a udržení jejich hodnoty.

Co se nakupuje v nejistých dobách? Zlato!

Podle odborníků by zlaté mince a slitky měly tvořit zhruba 5 až 10 % portfolia investora. V nejistých dobách do něj ovšem zkušení investoři dávají mnohem více peněz. Právě zlato má totiž v dobách krizí tendenci posilovat. Trend se projevil i loni v době krize sanitární, investoři zlato skupovali ve velkém, a kdo nakoupil začátkem roku, mohl mít slušně vyděláno už po pár měsících. Obecně je zlato každopádně doporučováno pro dlouhodobější spoření a uchování hodnoty vašich úspor.

Zlato je vysoce likvidní

Chcete své peníze bezpečně ochránit, ale zároveň je nemít dlouhou dobu nikde vázané? Dává to smysl. Žijeme ve složitém období a nikdo si netroufá odhadnout, co bude dál. Možná peníze budete už za půl roku potřebovat. Při investici do zlata nejde o žádný problém, jde o vysoce likvidní komoditu. Prodáte ho kdykoliv a kdekoliv, dokonce není ani závislé na měně.

Oproti nemovitostem má řadu výhod

Na závěr si neodpustíme ještě srovnání investičního zlata s nemovitostmi. Do nich Češi začali peníze ukládat ve velkém, což se projevilo zvýšeným zájmem o hypotéky. Sami ale zvažte, jak je rozumné se aktuálně zavazovat ke splácení hypotéky. A koupit byt bez hypotéky? To si mohou dovolit pouze vyvolení. Na investiční zlato si hypotéku brát nemusíte, navíc je osvobozeno od DPH.

Sdílet článek