Na jaké trendy se při tvorbě mobilních aplikací zaměřit?

mobilní aplikace

Rozhodli jste se požádat společnost APPKEE o vytvoření mobilní aplikace na míru? Chcete ji i notifikace využít ve svůj prospěch a zlepšit tak interakci mezi vámi a koncovým zákazníkem? Krok, který se chystáte udělat je bezesporu správný, takzvané “appky” jsou dnes hitem. Při tvorbě je však klíčové zaměřit se na několik trendů, které ji pozvednou na vyšší úroveň a díky kterým se aplikace stane pro uživatele něčím velice praktickým.

Ovládání gesty nebo hlasem

Stále více uživatelů mobilních telefonů si navyklo na ovládání gesty nebo hlasem. Ještě donedávna to byla výsada pouze aplikací, které jsou vytvořeny pro operační systém iOS. Dnes mluvíme o něčem, co už lze zakomponovat i do verzí pro Android. 

Zatímco popularita gesta spočívá v jejich praktičnosti (ovládání je najednou jednodušší a intuitivnější), ovládání hlasem je snadno realizovatelné a ocení to především lidé, kteří jsou zvyklí dělat vícero věcí najednou. Díky této funkci mohou ihned zaúkolovat umělou inteligenci, která provede daný úkon místo nich. Dotazy nebo příkazy je možné diktovat za jízdy.

Aplikace na 5G síti

Co si nyní nemohou vývojáři mobilních aplikací vynachválit, je používání aplikace na 5G síti. Tato novinka přináší appkám nejen plynulejší provoz, ale také možnost rozšířit svou funkcionalitu. Navíc je tento trend bohatší o rozšířenou realitu a také o 3D prvky, které umí uživatele zaujmout a aplikaci odlišit od konkurenčních společností. 

5G síť navíc slibuje i celkové navýšení bezpečnosti, což je taktéž jeden z důvodů, proč se mobilní aplikace vytváří v kompatibilitě s novou sítí.

Aplikace jako nutnost dnešní doby

Ať už se rozhodnete zakomponovat do své mobilní aplikace jakékoli trendy nebo zůstanete u ryzího, čistého provedení, investice nebudete litovat. Dnes se aplikace bere za jakousi nutnost, už nemluvíme pouze o konkurenční výhodě.