Hledáte dokonalý dárek? Vsaďte na lázeňské pobyty

Lázeňský pobyt už dávno nepatří do hledáčku pouze seniorů, lázeňské služby a procedury pro zdraví vyhledávají osoby s různými omezeními i ti, kteří chtějí načerpat energii, užít si špičkový servis a dopřát si zasloužený odpočinek. I proto je lázeňský pobyt v podobě prodlouženého víkendu či týdne nabitého programem skvělým dárkem pro vaše blízké. Potěší totiž babičku s bolavými koleny i maminku s neustálými migrénami. V České republice najdete mnoho luxusních lázeňských resortů s vlastní specializací. Mnoho lázní využívá sílu léčivých pramenů, bahna i osvědčených rehabilitačních cvičení. Proto vždy záleží, komu chcete lázně dopřát a podle toho zvolit ideální variantu.

Pro lepší dýchání do Karlovy Studánky

Lázně Karlova Studánka leží v malebném prostředí Jeseníků a nabízí řadu osvědčených procedur. Léčí se zde mimo dýchací obtíže i krevní choroby a silikóza, neboli nemoci z povolání. Tyto horské lázně vám učarují i možnostmi, jak trávit volný čas. Karlova Studánka je protkána různě náročnými pěšími stezkami pro milovníky lesů a pramenů. Pacienti zde využívají celkem sedmi pramenů, přičemž nejmladší Norbertův pramen se pyšní největším obsahem kyseliny uhličité a železa. Kromě tradičního ubytování na vás čekají i lázeňské kavárničky a speciální pivní či čokoládové koupele. Karlova Studánka je ideálním útočištěm pro všechny městské typy, jež potřebují oddech od rychlého životního tempa, touží se jen tak zastavit a vychutnat si zdejší oplatky, poslechnout si zpěv ptáků v panenské přírodě a udělat něco pro své zdraví.

Speciál pro náročné

Nejen dýchací, ale též oběhové obtíže a problémy pohybového aparátu se léčí směrem na jih, v Luhačovicích. Oblíbená destinace nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas v přírodě a potkat nové lidi. Lázně Luhačovice mají v nabídce pestrou škálu pobytových balíčků s výborným jídlem i doprovodným programem. Kromě procedur se nebojte vyrazit ke zdejší přehradě nebo si prošlápnout připravené naučné stezky. Pokud hledáte vhodné lázně v Jižních Čechách, nabízí se lázně Třeboň. Odborníci na artritidu, osteoporózu a degenerativní onemocnění kloubů vám namíchají dokonalý koktejl péče nejen o vaše tělo. Díky zdejšímu špičkovému servisu si odpočine i vaše mysl. Záleží pouze na tom, zda si vyberete týdenní pobyt nebo prodloužený víkend ve zvýhodněném balíčku dalších služeb. V každém případě vám zdejší kultura, příroda i přístup k léčbě učaruje a budete se sem zaručeně vracet.