Funkční okna s puncem originality

plastová okna

Okna jsou základním prvkem každého domova, a vůbec nezáleží, zda vybíráte okna do svého bytu, rodinného domu, na chalupu či snad do garáže. Důležitost oken vystihuje každá stavba, jsou to právě okenní tabule, jež dodávají interiéru vzdušnost, dostatek světla a umocňují tak ráz celé stavby. Před výběrem oken je ale potřeba se seznámit se všemi dostupnými variantami na trhu, nejsou totiž pouze plastová a dřevěná okna, stejně tak jsou stále populární hliníková okna či špaletová.

Pořizujeme nová okna

Nestárnoucí klasiku symbolizují plastová okna. Mají totiž hned několik benefitů najednou, přičemž hlavní předností je dostupná cena. Plast je snadno udržovatelný, omyvatelný a zachovává si svou barevnost. Plastová okna se vyznačují dobrými izolačními vlastnostmi, jež doplňují špičkové značkové profily. Díky skvělým cenám se vám náklady za pořízená okna vrátí, stejně jako budete překvapeni tepelnými úsporami a vynikající zvukovou izolací. Poměrnou část zákazníků zajímají eurookna, neboli dřevěná okna z mořeného a českého dřeva. Tato okna využívají uzavřených spojů a špičkového kování pro dlouhá a bezstarostná léta používání. Dřevěná varianta oken má svůj půvab, vyžaduje ovšem pravidelnou péči o přírodní materiály. Jsou ale ideální volbou pro některé stavby, jež mají symbolizovat splynutí s přírodou.

Moderní hliník

Na druhé straně slaví obrovský boom hliníková okna. Lehký a odolný materiál využívá svých vlastností k vytváření velkých oken, skvěle se proto hodí třeba do komerčních prostor či atypických staveb. O špaletová okna se pak zajímají zákazníci žijící v památkových zónách, jež neumožňují výměnu za kdejaká okna. Aby byl zachován styl původních oken, ale výrazně vzrostla uživatelská spokojenost a tepelná izolace, pak je třeba sáhnout po vkusných, bezpečných oknech vyrobených v souladu s moderními poznatky o bydlení.

Sdílet článek