Dřevěné pelety jsou dobrým ekologickým palivem

pelety

Přírodního tepla si lidé užívají v našem podnebí jen celkem krátkou dobu, větší část roku nezbývá než topit. Čím zatápíte u vás? Jde o dostatečně pohodlný způsob, aby vás dlouhá příprava topiva a následné přikládání příliš moc nezatěžovalo? 

Dřevěné pelety a několik jejich výhod

Pelety se považují za komfortní a současně kvalitní ekologické palivo s vysokou výhřevností. Vznikají díky lisování dřevěných pilin a hoblin, které tvoří vedlejší produkt při zpracovávání dřeva. Tento druh kvalitního a moderního paliva vyniká nízkým obsahem vody a s vysokou hustotou. Spolehnout se dá na jeho vysokou energetickou účinnost. Mezi přednosti se řadí vysoká energetická účinnost. Jako obnovitelný zdroj energie se vyznačuje šetrností k životnímu prostředí. Stále více lidí shání dřevěné pelety, jelikož se vyplatí díky dobrému poměru ceny a výkonu. Jistě také potěší dost nízký obsah popelovin, jednoduchá a čistá manipulace a cena celkem stabilní v posledních letech. 

Pelety v několika druzích

Náš trh pochopitelně nabízí hned několik druhů pelet, z nichž každý má své parametry. Na základě vlastností se poté zařazují do příslušných tříd, kam se dostanou posouzením kvality používaného dřeva. Pelety z třídy A1 se využívají na topení v kamnech a kotlích pro domácnosti, přičemž jejich maximální obsah popela činí 0,7 %. Vyrábějí se pouze z chemicky neošetřených zbytků dřeva z pil, zároveň bez příměsí kůry. Větším kotlům se doporučují varianty s třídou A2, průmyslovým provozům vyhovuje třída B. Certifikované pelety ENplus splňují všechny předepsané normy, tudíž očekávejte zaručenu kvalitu.

 Jakmile se rozhodnete pro vám nejvíce vyhovující druh pelet, zkuste si objednat minimálně jednu paletu, protože právě od tohoto množství platí doprava zdarma v rámci celé naší republiky. Balení do PE obalu zabraňuje pronikání atmosférické vlhkosti.

Sdílet článek