Dovolená na Maledivách vám odhalí nejkrásnější pláže světa

Sníte o modrajícím se oceánu, plážích s jemným bílým pískem, o křišťálových lagunách a exotické přírodě? Jeden z posledních pozemských rájů vám nabídne úplně všechno. A vy si můžete užívat svého splněného snu dost dlouho, protože Maledivy tvoří stovky ostrovů a atolů.

Maledivy se označují za perlu Indického oceánu

Dostat se do nejmenší země Asie nepředstavuje dnes žádný problém, protože vždy se dají využívat výhodné last minute Maledivy. Převoz mezi jednotlivými ostrovy se zajišťuje hydroplány, malými letadly, loděmi a rychločluny. Kromě nejpěknějších pláží si dopřejte i poznání tradičních obydlí postavených z korálů. Nevynechte ani další turistická lákadla – Sultánský park s muzeem, přístavy s loďkami, výlet na člunu, kdy kolem vás poplavou delfíni.

Dovolená na Maledivách přinese pohádkové chvíle

Zájezdy Maledivy vás dostanou na místa, kde se romantika a odpočinek užívají v nadměrných dávkách. Do okouzlujícího prostředí se lze vypravit celoročně. Opálíte se na sněhobílých plážích, vykoupete se v azurovém moři, ochutnáte tropický drink ve stínu palem a vyfotíte si neodolatelné korálové útesy. Milovníci potápění a šnorchlování se pustí do pozorování podmořského světa. Poznáte mnohé vraky lodí, život chobotnic, murén, želv, rejnoků a jiných živočichů.

Nejmenší muslimská země světa však má jistá pravidla. Pokud nechcete čelit nepříjemnostem, zapamatujte si několik informací. Dovolená Maledivy se pojí s přísným zákazem nudismu. Ženy se nesmí nikde promenádovat bez vrchního dílu plavek. Při pohybu na veřejnosti a v hlavním městě Malé se vzdejte hlubokých výstřihů a ani muži by se neměli ukazovat s odhalenou hrudí. Jestliže se rozhodnete navštívit zdejší mešity, oblékněte se do všeho dlouhého – sukně, rukávů, kalhot. Při vstupování do mešity si musíte sundat obuv. Nepočítejte, že vás pustí úplně do všech.