Chybí vám před výplatou peníze? Pomůže krátkodobá půjčka

půjčky

Pračka či lednička se obvykle pokazí v tu nejnevhodnější dobu, kdy do výplaty je ještě daleko a bankovní účet docela zeje prázdnotou. Neprat znamená hromadění špinavého prádla v domácnosti. V případě ledničky nepříjemná absence chladného místa, kde by se ukládaly potraviny, jež podléhají rychlé zkáze. Taková situace chce většinou rychlé řešení.

Bankovní, nebo nebankovní půjčku?

Jednou z možností, která se nabízí, je půjčka od banky. K tomu je však zapotřebí osobně navštívit některou její pobočku a o úvěr požádat. Nemusí se vždy jednat o nejrychlejší způsob, jak přijít k financím. Banky chtějí potvrzení příjmů a má-li člověk již nějaký záznam v registru dlužníků, může se mu stát, že banka finance nepůjčí.

V takovém případě přichází na řadu krátkodobý úvěr od nebankovní instituce, která bývá v mnohém benevolentnější. Navíc i jeho vyřízení je snadnější, protože se nevyžaduje návštěva pobočky, ale vše se vyřídí prostřednictvím webových stránek poskytovatele úvěru. Dokonce i připsání financí na účet je rychlé, většinou jsou peníze na účtu do několika minut od schválení.

Krátkodobá půjčka může být výhodným řešením

Nebankovní půjčku před výplatou využije každý, kdo ví, že půjčené finance je schopný v krátkém čase vrátit. Doporučuje se ji brát v situaci, kdy je do domácnosti nutné zakoupit elektrospotřebič nebo jinou potřebnou věc, a na nečekané výdaje. Rozhodně by se taková půjčka neměla brát na zbytné věci, které člověk právě nepotřebuje, ale pouze po nich touží – třeba na dovolenou či na nejnovější model iPhonu. Lehce by mohl spadnout do dluhové pasti a do spárů exekutorů. Půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán.

Krátkodobá půjčka od nebankovní instituce má velkou výhodu v tom, že si člověk stanoví délku splácení – až na dobu 3 měsíců. Krátkodobě si lze půjčit od 1 000 do 19 000 Kč.

Sdílet článek