Má studium MBA vůbec smysl?

MBA

Upřímně řečeno, se školami, po jejichž absolvování se budete moct chlubit titulem MBA (Master of Business Administration), jako by se roztrhl pytel. Jenže co to vlastně ta „podnikatelská administrativa“ je? A k čemu vám bude titul, pocházející z amerického prostředí, v Čechách dobrý?

Oblast Business Administration (jinak řečeno managementu) se ustanovila v USA na počátku 20. století a spočívala v zavedení vědeckých postupů do řízení firem. Od té doby se management neuvěřitelně rozrostl a lze studovat řízení mnoha odvětví.

V čem je MBA jiné

Srovnávat studium MBA s českým magisterským studijním programem je ošidné. MBA je totiž profesní titul, z čehož vyplývají i principy jeho studia. MBA programy jsou především koncipovány jako předávání zkušeností a dovedností od těch nejlepších lektorů. Vše je tu svázáno s praxí, žádné prázdné poučky ani klasický styl výuky tu tedy nehledejte. Dalo by se konstatovat, že jde o vzdělávání pro ty, kdo chtějí prohloubit a zdokonalit své managerské schopnosti, a zlepšit tak své šance na trhu práce.

Kde MBA studovat

Business Institut EDU a.s. tuto základní charakteristiku splňuje a přidává i něco navíc. Během tří semestrů, které budete zakončovat odbornou prací, se budete setkávat s osobnostmi daných oborů, diskutovat své nápady s ostatními studenty, účastnit se přednášek a coffee breaků. Namísto teoretických pojednání je zde každá probíraná problematika převáděna na tzv. case studies, na reálné příklady, se kterými se daný vyučující během své praxe setkal. Podmínkou úspěšného zakončení studia je pak vykonání závěrečné zkoušky.

MBA programy

Na Business Institutu, který nabízí studium MBA v Praze, si můžete vybrat mezi dvaceti různými studijními programy, rozdělenými podle jednotlivých oborů. Ať už je tedy vaší specializací zdravotnictví, právo, mezinárodní vztahy, marketing nebo něco jiného, studium MBA může být vaší šancí dostat se mezi elitu.

Sdílet článek